Le Pan z ciekawymi tabletami na CES 2012: Le Pan II i Le Pan III

tablet le pan II

Słyszeliście kiedyś o firmie Le Pan? Z ręką na sercu przyznaję się, że ja nie, ale obecnie jest doskonała okazja, żeby usłyszeć i poznać jej najnowsze urządzenia. Jest to bowiem tablet Le Pan II, którego cena wynosi 300 dolarów. Jako że na rynku tabletów internetowych robi się coraz ciekawiej, na pewno domyślacie się, że nie jest to tablet, którym nie warto się zainteresować – wręcz przeciwnie, warto. Ale Le Pan II nie jest jedynym ciekawym tabletem tej firmy – więcej dowiecie się poniżej.

Zacznę od urządzenia, którego cenę już znamy, mianowicie Le Pan II za wspomniane 300 dolarów – wszystkie fotki prasowe w tym wpisie przedstawiają ten właśnie model. Tablet ten, pracujący pod kontrolą Androida 3.2 Honeycomb z możliwością aktualizacji do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, posiada ekran o „iPadowej” przekątnej – 9,7″ i rozdzielczości 1024 x 768 pikseli (pojemnościowy, a jakże). Pracuje dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Qualcomm Snapdragon APQ8060 o taktowaniu 1,2GHz i został wyposażony w 1GB RAM, WiFi, Bluetooth, baterię o pojemności 6800 mAh, mającej pracować do 7 godzin, GPS, aparat 2 Mpix oraz slot kart microSD.

Kolejny model to Le Pan III, którego parametry są ciekawsze od przywołanego wyżej tabletu, aczkolwiek jego cena nie została ujawniona. Parametry techniczne tego sprzętu zawierają ekran 9,7″, Androida 4.0, dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4460, 1GB RAM, 8GB pamięci, slot kart microSD, WiFi, Bluetooth 4.0, GPS, aparat 5 Mpix oraz kamerkę 2 Mpix.

Jest jeszcze jeden tabletTC978. Specyfikacja:
– ekran 9,7″,
– Android 4.0 (Ice Cream Sandwich),
– dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4430,
– 1GB RAM,
– 4GB pamięci,
– slot kart microSD,
– WiFi, Bluetooth 4.0, GPS,
– aparat 2 Mpix.

Niestety, wszelkie urządzenia na USB czy telewizor pod HDMI można podłączyć wyłącznie korzystając ze specjalnych adapterów, bowiem powyższe urządzenia same w sobie nie posiadają ani HDMI, ani USB. Rynkowa premiera wszystkich modeli będzie miała miejsce najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 2012 roku.

tablet le pan II

tablet Le Pan II

źródło