To już: Lawnchair Launcher V2 wydany w wersji Alpha - jak działa? | Tabletowo.pl

To już: Lawnchair Launcher V2 wydany w wersji Alpha – jak działa?

Dołącz do dyskusji 0

Wczoraj informowałem Was o tym, że Lawnchair Launcher wyszedł z fazy testów i jest już dostępny w wersji stabilnej. Na końcu artykułu wspomniałem również o nowej generacji tego launchera, która w wersji Beta pojawi się już za dwa tygodnie. Twórcy jednak już teraz udostępnili Lawnchair Launcher V2 w wersji Alpha. Z czystej ciekawości od razu zainstalowałem go w celu przetestowania.

Nie jest to jednak zwykła recenzja aplikacji, jakich znajdziecie sporo na łamach Tabletowo. Dlaczego? Aplikacja ta jest dopiero w fazie Alpha i próba oceny tego programu na tak wczesnym etapie rozwoju jest po prostu nie fair.

Przejdźmy więc do aplikacji

To, na jak wczesnym etapie rozwoju jest ta aplikacja, możemy zauważyć od razu po jej uruchomieniu. Launcher włącza się o wiele dłużej niż jego stabilny poprzednik i podobnie jak w nim, po dłuższym przytrzymaniu palca na pulpicie, wyświetli się menu. Z tego miejsca możemy przejść do ustawień.

Menu

Opcje są posegregowane w podobny sposób, jak ma to miejsce w Lawnchair Launcher V1. W Theme mamy możliwość zmiany icon packa, a także motywu. Motywów jest dosyć dużo, warto wyróżnić Auto (with OLED Black), który stworzony jest z myślą o urządzeniach z ekranami wykonanymi w technologii OLED i pochodnych, a także Light (with dark text), idealny dla smartfonów z wyświetlaczami IPS.

Theme

w kategorii Desktop znajdziemy opcje odnoszące się do samego pulpitu. Z tego miejsca możemy zmienić wielkość ikon czy uruchomić plakietki z powiadomieniami. Ciekawe są modyfikacje związane z At a Glance, odnoszące się do górnego paska na ekranie głównym. Jak na ten moment, twórcy pozwolili jedynie umieścić tam czas i datę. Z tego miejsca możemy również uruchomić dodatkowy ekran z Google Feed. W przyszłości zapewne znajdzie się tutaj o wiele więcej opcji, które pozytywnie wpłyną na ten element.

W Dock znajdują się natomiast opcje odnoszące się do samego dolnego paska z aplikacjami. Możemy tutaj zmienić styl ikon (do wyboru są cztery – Rounded, Gradient, Flat oraz Transparent), a także ukryć pasek wyszukiwarki Google. Aplikacja pozwala również na zmianę liczby skrótów programów w docku.

Dock

W kategorii App Drawer możemy zmodyfikować kilka elementów związanych z szufladką aplikacji. Nie ma tutaj jednak zbyt wiele opcji. Mnie osobiście zaciekawiła możliwość ukrycia wybranych programów.

Lawnchair Launcher V2, podobnie jak poprzednik, pozwala również na wykonanie kopii zapasowej, jak i jej przywrócenie.

Lawnchair Launcher V2

Lawnchair Launcher V2, w odróżnieniu od poprzednika, bazuje na designie, dostępnym w Androidzie P (V1 odnosi się do Androida Oreo), co można zauważyć w Menu, jak i na samym ekranie głównym. Aplikacja sama w sobie, jak na ten moment, nie nadaje się do użytku, bowiem działa wolno, niestabilnie, a do tego nie została wyposażona w zbyt wiele opcji. Nie jest również w pełni przetłumaczona na język polski. Pojawia się w niej także wiele błędów, na przykład po czasie tło docka stawało się białe. Program potrafił też przeładować cały interfejs bez żadnego powodu.

Mój ekran główny w Lawnchair Launcher V2

To są jednak błędy, które można wybaczyć. Lawnchair Launcher V2 jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju i jak na razie twórcy nie skupiają się na kwestiach związanych z optymalizacją. Aplikacja za dwa tygodnie ma przejść w fazę Beta i możliwe, że wtedy program będzie zdatny do użytku.

Jeśli chciałbyś przetestować Lawnchair Launcher V2, to plik instalacyjny możesz pobrać >stąd<.

Artykuł powstał na bazie wpisu na XDA-Developers

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona