W Sklepie Play znajdziecie kolejny, bardzo ciekawy launcher - Lawnchair Launcher | Tabletowo.pl

W Sklepie Play znajdziecie kolejny, bardzo ciekawy launcher – Lawnchair Launcher

Dołącz do dyskusji 0

W Sklepie Play mamy ogromny wybór launcherów, lecz nie wszystkie z nich są ciekawe lub/i funkcjonalne. Właśnie jednak wylądowała tam nakładka, o której warto wspomnieć – Lawnchair Launcher. Tak, wiem, nazwa może przyprawić o niewielki zawrót głowy, ale naprawdę warto się nią zainteresować.

Dlaczego? Lawnchair Launcher przynosi coś, co nie jest dostępne w innych aplikacjach tego typu, a przynajmniej nie w większości tych bardziej znanych. O czym mówię? Oczywiście o funkcjach, pochodzących z najnowszych smartfonów z serii Google Pixel. Co najważniejsze, żeby z nich korzystać, nie jest wymagany root, ani Android Oreo, czy też Nougat.

Lawnchair Launcher (fot. Tabletowo.pl)

Zacznijmy od powiadomień. Jedną z nowości, które wprowadza ósma wersja Androida, jest wyświetlanie notyfikacji po dłuższym naciśnięciu ikony programu. Właśnie to znajdziemy w Lawnchair i powiem Wam, że to naprawdę działa i jest bardzo wygodne. Niestety, nie jest perfekcyjne. Czasami w ogóle się one nie pokazują (nie wiem od czego to zależy), a jeśli mamy więcej powiadomień, pochodzących z jednego źródła (np. kilka wiadomości w Messengerze), to nie mamy możliwości obejrzenia ich wszystkich – w całości widzimy tylko tę notyfikację, która pojawiła się u nas jako pierwsza.

Lawnchair pozwala także na dużą swobodę w modyfikacji wyglądu. Umożliwia zastosowanie paczek ikon, pochodzących ze Sklepu Play, manipulowanie ilością programów w doku, czy nawet wyświetlanie pogody z Google Now. Znajdziemy tutaj również kilka gestów, które znacznie ułatwiają korzystanie z urządzenia. Dziwnym problemem (możliwe, że to jest zamierzone) jest przycinanie ikon aplikacji w doku (ale tylko wtedy, gdy jest ich 9). Kompletnie nie rozumiem tego działania – niepotrzebnie psuje to wygląd.

A czym w ogóle jest Lawnchair Launcher?

Warto sobie wyjaśnić pokrótce, czym jest ta aplikacja. Bazuje ona na Launcher3, czyli nakładce znanej z AOSP (Android Open Source Project) i jest ona open-source. Dodatkowo jest bardzo lekka i działa wyjątkowo szybko. Aktualnie znajduje się w fazie unreleased, więc należy wybaczyć błędy, których można doświadczyć. Program w Sklepie Play dostępny jest zaledwie od kilku dni i został przetłumaczony na język polski. Istnieje także w pełni poświęcona temu launcherowi społeczność w Google+. Ludzie dzielą się m.in. swoimi ekranami głównymi – pozwoliłem sobie pokazać Wam te, które – według mnie – są wyjątkowo piękne.

Źródło: Google+, TheAndroidSoul, własne

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona