Lava QPAD e704: 3G, 4-rdzeniowy Broadcom oraz Android 4.2

Całkiem niedawno informowaliśmy Was o pierwszym tablecie firmy LAVA z systemem Windows, który to łączył ekran o przekątnej 10,1 cala, procesor AMD oraz 2 GB pamięci RAM. Do oferty tego producenta trafił właśnie inny tablet, który dla odmiany działa pod kontrolą systemu Android. Wydaje się, że może być to atrakcyjna propozycja dla osób, które szukają niedrogiego urządzenia wyposażonego w moduł 3G.

Mowa jest tutaj o tablecie LAVA QPAD e704, który właśnie dołączył do portfolio firmy. Urządzenie wyposażono w 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024×600 pikseli ze wsparciem dla multidotyku. Za moc tabletu odpowiadają kolejno: czterordzeniowy procesor Broadcom 28155 o taktowaniu 1,2 GHz, GPU Videocore IV oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Niestety urządzenie nie posiada zbyt dużo pamięci na aplikacje i dane – jest to zaledwie 4 GB, które można jednak rozszerzyć za pomocą kart microSD, maksymalnie o dodatkowe 32 GB.

LAVA QPAD e704 oferuje przednia kamerkę do wideorozmów o rozdzielczości VGA, aparat o rozdzielczości 3 Mpix, WiFi, moduł 3G oraz slot Dual SIM. Oprócz tego w urządzeniu znajdziemy baterię o pojemności 3500 mAh, która według producenta pozwolić ma na 10 godzin rozmów telefonicznych i ponad 300 godzin pracy w trybie czuwania. Całość działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 4.2 (JellyBean).

Tablet firmy LAVA nie oferuje być może oszałamiających parametrów technicznych, ale powinna być to ciekawa opcja dla osób, którym zależy na mobilności i dostępie do internetu w każdym miejscu. Cena, która ma wynosić zaledwie 121 euro, powinna przyczynić się do zainteresowania urządzeniem.

W pierwszych tygodniach dostępności urządzenie znajdzie się w ofercie sklepów Flipkart.

[źródło]