Lava E-Tab Connect – tani tablet z modemem 3G prosto z Indii

Reklama

Rynek tanich tabletów wciąż poszerza się o nowe modele, wybór jest olbrzymi i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Nie jest tajemnicą, że większość tabletów z niższej półki pochodzi z Chin, dla odmiany prezentujemy najnowszy owoc prac inżynierów indyjskiej marki Lava.

Dotychczas firma mogła pochwalić się czterema modelami z serii E-Tab. Najświeższy egzemplarz – Lava E-Tab Connect nie różni się znacząco od większości obecnych na rynku tabletów tej klasy.

Oparty o system Android Ice Cream Sandwich 4.0.1 tablet pracuje na procesorze Qualcomm MSM7227A ARM Cortex A5 o częstotliwości taktowania 1,2 GHz. Wielkość zamontowanej pamięci ram niestety nie zachwyca – 512 MB to malutko biorąc pod uwagę spore wymagania niektórych aplikacji. Pozostałe wyposażenie tabletu można określić jako standardowe:

7-calowy ekran pojemnościowy WVGA Multi-Touch o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Na frontowej części obudowy umiejscowiono kamerę 0,3 Mpx, na tyle urządzenia zamontowano drugą, o rozdzielczości 2,0 Mpx. Tablet posiada pamięć wewnętrzną 4 GB, wbudowany czytnik kart microSD umożliwia jej rozbudowanie, maksymalnie o dodatkowe 32 GB. Łączność z internetem i zewnętrznymi urządzeniami umożliwiają moduły Wi-Fi b/g oraz Bluetooth v. 3.0.

Trzeba dodać, że na duży plus zasługuje zamontowany w urządzeniu moduł GPS. Jednakże najważniejszą zaletą, będącą również podstawową cechą odróżniającą ten tablet od wielu 7-calówek jest wbudowany modem 3G umożliwiający łączność z internetem i prowadzenie rozmów telefonicznych.

W ocenie ogólnej specyfikacja tabletu nie powala na kolana. Parametry i stosunek cenowy nie wróżą mu wielkiej kariery, ale jest to dobry przykład na to, że producenci wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i nawet ci o skromniejszych zasobach w portfelu też mają w czym wybierać.

Lava E-Tab Connect waży 350g i kosztuje 175 dolarów czyli około 560 złotych.

Źródło