Dlaczego warto zainteresować się launcherem z Xiaomi Mi A1? Może dlatego, że jest ultra-lekki?

Xiaomi Mi A1 to smartfon, należący do linii urządzeń Android One, które cechuje przede wszystkim świetna optymalizacja i lekkość pracy systemu operacyjnego. To chyba wystarczająco dobry powód, by zainteresować się launcherem, który jest instalowany na wspomnianym wyżej modelu?

W Sklepie Play znajdziemy wiele launcherów. Niektóre są lepsze, niektóre gorsze. Warto jednak zainteresować się również tymi, które się tam nie znajdują. Jednym z nich jest ten, który jest preinstalowany na Xiaomi Mi A1, czyli aktualnie jednym z najpopularniejszych smartfonów z linii Android One.

Pewien użytkownik Forum XDA Developers – AmirZ – „wyjął” launcher z Xiaomi Mi A1, a następnie go lekko zmodyfikował i udostępnił dla każdego. Czego dotyczy ta modyfikacja? Otóż na urządzeniach, nie należących do linii Android One, często występował problem z wyświetlaniem Google Feed. Deweloper naprawił to, dzięki czemu każdy może korzystać z tej funkcji.

Launcher sam w sobie jest świetnie zoptymalizowany i bardzo lekki, bowiem waży zaledwie kilka megabajtów. Wynika to oczywiście głównie z tego, że nie znajdziemy w nim żadnych możliwości personalizacji. Zapewnia on po prostu najprostsze funkcje, w tym wcześniej wspomniane Google Feed. Nakładce jednak nie można odmówić świetnego wyglądu, który od razu kojarzy się z czystą wersją Androida.

Jeśli chcesz sam przetestować ten launcher, wystarczy, że pobierzesz go >stąd< i zainstalujesz na swoim urządzeniu. Co najważniejsze, do działania tego programu dostęp root nie jest wymagany.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/12/06/test-recenzja-xiaomi-mi-a1/

Źródło: XDA przez Android Authority