Lasy Państwowe też chcą mieć swoją sieć ładowarek do samochodów elektrycznych - Tabletowo.pl
Ważne

Lasy Państwowe też chcą mieć swoją sieć ładowarek do samochodów elektrycznych

Ustawa o elektromobilności zakłada, że z czasem floty samochodów, jakimi dysponuje administracja państwowa, mają zostać wzbogacone o auta elektryczne. Lasy Państwowe nie mają jednak zamiaru czekać i już przymierzają się do zakupu „elektryków”, ale to nie wszystko, co ich władze mają w planach. Powstanie bowiem również sieć punktów ładowania takich pojazdów.

Zbudowanych ma zostać około 40 ładowarek w całym kraju. Jeżeli jednak, zgodnie z nazwą instytucji macie nadzieję, iż akumulator swojego „elektryka” naładujecie wtedy, kiedy sami zaczerpniecie świeżego powietrza spacerując po lesie, muszę Was zmartwić ;). Ogólnodostępne ładowarki zbudowane zostaną tam, gdzie są chyba najbardziej potrzebne, a więc w miastach.

Pojawią się one na terenach należących do „Lasów Państwowych”, a więc zapewne skorzystać z nich będzie można na parkingach niedaleko poszczególnych siedzib instytucji. Na razie nie podano żadnych szczegółów, ale jak informują przedstawiciele organizacji, ładowarki będą w stanie naładować auto do pełna w około dwie godziny.

Co zapewne również jest istotne dla kierowców aut elektrycznych, do 2020 roku korzystanie z nich ma być zupełnie darmowe. Same punkty ładowania to tylko jeden z kroków, jaki w stronę aktualnych trendów chcą wykonać władze instytucji. Planowany jest bowiem również zakup kilku samochodów elektrycznych.

Jak twierdzi Marek Cholewa, na razie w planach jest zakup 13 „elektryków”, które mają służyć pracownikom Lasów Państwowych. Ma to być program pilotażowy, który pokaże jak takie auta sprawdzają się w codziennym użytkowaniu.

Tabletowo.pl Lasy Państwowe też chcą mieć swoją sieć ładowarek do samochodów elektrycznych Moto Nowości

Na parkingach obok swoich marketów punkty ładowania umieszcza chociażby Lidl

Instytucja ma jednak zamiar iść dalej i w ciągu najbliższych kilku lat stać się samowystarczalną pod względem energetycznym. Sukcesywnie mają być modernizowane budynki należące do Lasów Państwowych. Będzie się to wiązało między innymi z instalacją paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych.

A dla zwykłych śmiertelników, którzy już poruszają się samochodami elektrycznymi lub mają zamiar się na nie przesiąść, powinna to być dobra wiadomość. Wszak, biorąc pod uwagę jak w tym momencie wygląda kwestia ich naładowania, punktów ładowania nigdy dość. Przedstawiciele Lasów Państwowych twierdzą, iż sieć powinna być gotowa do końca roku.

*Zdjęcie tytułowe pochodzi z serwisu visit.olsztyn.eu

Źródło: TVN 24 Biznes i Świat, Puls Biznesu

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona