Larry Page, CEO Google: Android jest ważny, ale nie najważniejszy - Tabletowo.pl

Larry Page, CEO Google: Android jest ważny, ale nie najważniejszy

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Larry Page, CEO Google: Android jest ważny, ale nie najważniejszy Ciekawostki

Larry Page, persona powszechnie znana i lubiana, jest współzałożycielem i szefem światowego giganta internetowego Google. Jednym z produktów jego firmy jest system operacyjny Android, z którego codziennie korzystacie na swoich tabletach i smartfonach. Czytając niektóre komentarze publikowane pod wpisami na Tabletowo.pl, można dojść do wniosku, że oprogramowanie ukryte wewnątrz tych urządzeń jest dla Was bardzo ważne. Co ciekawe, inny stosunek ma do niego jego stwórca, Larry Page, który uważa, że Android jest dla Google ważny, ale nie najważniejszy.

Biorąc pod uwagę fakt, iż w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy Android wygenerował dla Google niemalże 3 miliardy dolarów zysku, słowa Page’a są zaskakujące. Wypowiedział je zeznając na sali sądowej podczas drugiego dnia procesu pomiędzy Google a Oracle, firmą stojącą za językiem programistycznym Java.

Niespełna dwa tygodnie wcześniej Larry Page stwierdził, że platforma Android rozwija się niebywale szybko i jest wspaniałym przykładem mocnej współpracy, która systematycznie, wraz z premierami kolejnych odsłon systemu, zacieśnia się.

Jakby tego było mało, w sierpniu ubiegłego roku Google zakupiło mobilny oddział Motoroli, jednego z największych producentów elektroniki użytkowej na rynku. Wiele osób wiązało z tym aktem nadzieje; liczono na nowe, flagowe urządzenia, szybsze aktualizacje, spektakularne debiuty. Niestety, nie doczekano się żadnej z tych rzeczy, a według najnowszych doniesień flagowy tablet Google Nexus będzie owocem pracy tajwańskiego Asusa, nie amerykańskiej Motoroli.

Nie wiadomo zatem jak powinniśmy rozumieć nagłą zmianę nastawienia CEO Google do własnego, znanego i cenionego na całym świecie, produktu.

via Boy Genius Report

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona