Uważajcie na laptopy Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5th Gen. Ich akumulatory mogą spowodować pożar | Tabletowo.pl

Uważajcie na laptopy Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5th Gen. Ich akumulatory mogą spowodować pożar

Dołącz do dyskusji 0

Lenovo poinformowało Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre laptopy ThinkPad X1 Carbon 5th Gen mogą stanowić zagrożenie dla ich właścicieli. W związku z tym część egzemplarzy będzie musiała być wycofana z użytkowania. Wadliwe sprzęty będą wymieniane przez serwis. Oto, jak możecie sprawdzić, czy sprawa dotyczy również Waszego laptopa.

Dokładnie chodzi o niektóre laptopy ThinkPad X1 Carbon 5th Gen wyprodukowane w okresie od grudnia 2016 r. do października 2017 r. Zauważono, że w nielicznych egzemplarzach wycofywanych ThinkPadów może znajdować się luźny wkręt, który mógłby uszkodzić akumulator i spowodować jego przegrzewanie się, potencjalnie stwarzając zagrożenie pożarem.

Problem został wykryty kilka tygodni temu. Po przeprowadzeniu odpowiedniego dochodzenia, Lenovo z własnej inicjatywy skontaktowało się z komisją CPSC i w pełni podporządkowało się jej wytycznym i zaleceniom. W ten sposób komunikat przekazano do UOKiK.

Do tej pory Lenovo otrzymało trzy zgłoszenia problemów z przegrzewaniem się powodującym uszkodzenie komputera. Żadne z nich nie było powiązane z pożarem lub uszkodzeniem mienia (oprócz uszkodzenia samego laptopa).

Na >tej stronie< możecie sprawdzić, czy również i Was dotyczy akcja wycofywania ryzykownych ThinkPadów z rynku. Sprawa nie dotyczy laptopów ThinkPad X1 Carbon 5th Gen produkowanych od 1 listopada 2017 r.

Lenovo bierze na siebie koszty wizyty w serwisie oraz ewentualnej wymiany urządzenia. Wszystkie przydatne informacje znajdziecie na stronie Lenovo, poświęconej akcji wycofywania wspomnianego modelu.

Podobne sytuacje zdarzają się rzadko, ale zwykle producenci reagują na nie odpowiednio, a z ewentualną wymianą sprzętu nie ma problemów. Podobną akcję serwisową przeprowadzał w styczniu Hewlett-Packard.

źródło: Lenovo przez @UOKiKgovPL

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona