Razer Blade 15 fot. Razer

Razer odświeżył laptopy z serii Blade 15 i Blade Pro. Wśród nowości model z ekranem OLED 4K!

Jeszcze nie tak dawno producenci gamingowych laptopów stawiali na mocne podzespoły i futurystyczną stylistykę. Często matryca, głośniki czy jakość materiałów były na niskim poziomie. Obecnie ten kierunek się zmienia, a firmy decydują się nawet na matryce 4K OLED. Dobrym przykładem może być firma Razer, która ogłosiła dzisiaj, że odświeży swoje laptopy z serii Blade 15 oraz Blade Pro.

Razer Blade 15 Advanced

Razer Blade 15 Advanced został wyposażony w procesor dziewiątej generacji Intel Core i7-9750H o taktowaniu 2,6 GHz z możliwością podkręcenia do 4,5 GHz. Osoby, które namiętnie grają w FPS’y na pewno zainteresują się nową matrycą 15,6″ Full HD IPS, której częstotliwość odświeżania wynosi 240 Hz. Co ważne, wyświetlacz pokrywa 100% palety barwy sRGB i został skalibrowany tak, aby dostarczyć najlepsze doznania wizualne. Dużą zaletą tego ekranu jest matowa powłoka, która umożliwi komfortowe użytkowanie laptopa w każdych warunkach.

Reklama

Jednak nową i najmocniejszą konfiguracją jest Razer Blade 15 Advanced 4K OLED. Jak już sama nazwa wskazuje, w tym modelu znalazł się wyświetlacz 4K OLED, który gwarantuje 100% pokrycie kolorów palety DCI-P3, wyróżnia się czasem reakcji na poziomie 1 msc i otrzymał certyfikat HDR 400 True Black. Warto też wspomnieć, że ekran jest dotykowy, certyfikowany przez TUV oraz redukuje emisję światła niebieskiego.

fot. Razer

Jak pewnie sami się domyślacie, aby w pełni wykorzystać taki wyświetlacz, producent musiał zastosować potężną kartę graficzną. W tym modelu postawiono na Nvidia GeForce RTX 2080, która zapewni najwyższą jakość rozgrywki. Razer nie zapomniał też o porządnej karcie sieciowej – zdecydował się na Intel Wi-Fi 6 AX200 WLAN oferującą przepustowość do 2,4 Gbps.

Ceny Razer Blade 15 Advanced będą zaczynały się od 2599 euro (równowartość ~11100 złotych).

Razer Blade 15 Base

Jeśli chodzi o model Base, to podobnie jak wersja Advanced, będzie on napędzany przez procesor Intel Core i7-9750H. Model ten również otrzymał nowy wyświetlacz, który oferuje częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz i rozdzielczość Full HD. Całość została sparowana z mocną kartą graficzną Nvidia GeForce RTX 2060. Razer Blade 15 Base został wyceniony na 2149 euro (równowartość ~9200 złotych).

fot. Razer

Razer Blade Pro

Wśród największych zmian, których doczekał się Razer Blade Pro, jest zmiana stylistyki. Model otrzymał obudowę, która jest spójna z aktualnymi liniami Blade oraz Stealth. Dzięki temu Blade Pro będzie o 25% mniejszy niż konkurencyjne 17″ gamingowe laptopy. Co więcej, w tak kompaktowej obudowie producentowi udało się jeszcze zmieścić specjalny system chłodzenia. Jeśli chodzi o wyświetlacz, to charakteryzuje się on częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz i rozdzielczością Full HD.

Co ciekawe, na froncie znalazła się kamerka obsługująca Windows Hello. Urządzenie napędzi Intel Core i7-9750H wraz z kartami graficznymi z serii Nvidia GeForce RTX. Razer już w najtańszej konfiguracji umieścił dysk SSD o pojemności 512 GB i dodatkowy, wolny slot M.2. W urządzeniu znalazły się też dwa złącza USB typu C (jedno z nich to Thunderbolt 3), gniazdo Ethernet, trzy porty USB 3.2, jeden port HDMI, gniazdo słuchawkowe i czytnik kart pamięci. Ceny będą się zaczynały od 2699 euro (równowartość ~11500 złotych).

Źródło: The Verge, Razer