Lenovo Yoga C930 (fot. Lenovo)

Konwertowalna Lenovo Yoga C930 w końcu trafiła do sprzedaży w Polsce. To kawał porządnego sprzętu

Lenovo zaprezentowało konwertowalny laptop Yoga C930 na targach IFA 2018 w Berlinie. Po nieco trzech miesiącach od premiery urządzenie trafiło do sprzedaży w Polsce. Cena nie należy do najniższych, ale za te pieniądze użytkownik otrzymuje kawał porządnego sprzętu.

Podobnie jak poprzedniczka, Yoga C930 również jest laptopem konwertowalnym, który dzięki zawiasowi 360° może pracować w czterech różnych trybach: klasycznego laptopa, namiotu, tabletu i podstawki. Największą nowością w tym modelu jest jednak soundbar z głośnikami wspierającymi system Dolby Atmos, obracający się wraz z całą konstrukcją.

Reklama
konwertowalny laptop Lenovo Yoga C930 (fot. Lenovo)

Konwertowalny laptop Yoga C930 wyposażony jest w dotykowy wyświetlacz IPS o przekątnej 13,9 cala i rozdzielczości Full HD lub 4K UHD (w zależności od wersji). W dodatku jest to pierwszy na świecie laptop obsługujący jednocześnie technologie Dolby Atmos i HDR Dolby Vision. Ekran można również obsługiwać dołączonym w zestawie rysikiem Lenovo Active Pen 2, rozpoznającym 4096 stopni nacisku (stylus chowa się w obudowie w dedykowanym slocie).

Lenovo Yoga C930 – Lenovo Active Pen 2 (fot. Lenovo)

Sercem konwertowalnego laptopa Lenovo Yoga C930 są procesory Intel Core 8. generacji (Core i5-8250U lub Core i7-8550U) ze zintegrowanym układem graficznym Intel HD Graphics 620. W zależności od konfiguracji, użytkownik dostanie też do dyspozycji do 16 GB RAM typu DDR4 i dysk SSD o pojemności do 2 TB. Urządzenie oferuje również gniazdo audio combo jack 3,5 mm, pełnowymiarowy port USB 3.1 oraz dwa złącza USB-C z obsługą Thunderbolt 3 (te ostatnie wspierają także protokoły DisplayPort 1.2 i PCIe 3.0).

Na pokładzie konwertowalnego laptopa Yoga C930 znajduje się też czytnik linii papilarnych oraz mechaniczna osłona obiektywu TrueBlock Privacy Shutter. Zamontowana bateria ma natomiast zapewnić nawet do 14,5 godziny pracy na pojedynczym ładowaniu (wartość dla wersji z ekranem FHD). Producent zadbał również o wsparcie dla technologii szybkiego ładowania Rapid Charge – w ciągu godziny akumulator można naładować do 80%. Całość pracuje pod kontrolą systemu Windows 10.

Konwertowalny laptop Lenovo Yoga C930 dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: Iron Grey i Mica. Na rynku pojawi się również limitowana wersja Glass, w której pokrywa wykonana została z hartowanego szkła z motywem „Waves”. Ceny urządzenia zaczynają się od 6299 złotych.

Źródło: informacja prasowa