HP ZBook Power G7 laptop
HP ZBook Power G7 (źródło: HP)

HP ZBook Power G7 – pod tym niepozornym płaszczykiem kryje się prawdziwa bestia

Mówi się, że nie należy oceniać książki po okładce. Ta zasada, o której nikt nigdy nie powinien zapominać, doskonale sprawdza się również w przypadku HP ZBook Power G7. Na pierwszy rzut oka laptop wygląda niepozornie, ale to, co skrywa w swoim wnętrzu, zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Specyfikacja HP ZBook Power G7

Jak to zwykle w przypadku laptopów bywa, także i ten będzie dostępny w przeróżnych konfiguracjach. Urządzenie standardowo zaoferuje wyświetlacz IPS o przekątnej 15,6 cala z powłoką antyodblaskową, ale w zależności od wersji, będzie on miał rozdzielczość Full HD lub 4K i jasność od 250 do 400 nitów. Na rynku pojawi się też wariant z ekranem dotykowym.

HP ZBook Power G7 laptop
HP ZBook Power G7 (źródło: HP)

Klienci będą również mieli duży wybór, jeśli chodzi o procesor. HP przygotowało konfiguracje z układami Intel Core 10. generacji (od i5-10300H do i9-10885H), a także z Intel Xeon W-10885H. Ponadto laptop będzie mógł zaoferować 32 GB (DDR4-2666) lub 64 GB (DDR4-3200) SDRAM i dysk SSD o pojemności od 256 GB do nawet 2 TB (w technologii PCIe NVMe M.2 lub PCIe NVMe M.2 SED).

Specyfikacja HP ZBook Power G7 obejmuje też dwa głośniki stereo, (opcjonalny) moduł NFC, bogaty zestaw portów i złącz (m.in. trzy USB 3.1 Gen 1 i Thunderbolt 3), kamerę HD 720p i czytnik linii papilarnych (w wybranych modelach).

HP ZBook Power G7 laptop
HP ZBook Power G7 (źródło: HP)

Warto jeszcze wspomnieć, że laptop będzie dostępny również w wydaniach z dyskretnymi grafikami NVIDIA Quadro T2000, NVIDIA Quadro T1000 i NVIDIA Quadro T620 (w każdym przypadku z 4 GB GDDR6 dedykowanej pamięci).

Laptop zasilać będzie akumulator o pojemności 83 Wh (w zestawie znajdzie się zasilacz o mocy 120 W lub 150 W). Jeśli natomiast chodzi o system operacyjny, to na liście dostępnych są różne wydania Windows 10 (w tym także China Government Edition) i FreeDOS 3.0.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, iż HP mocno akcentuje też fakt, że HP ZBook Power G7 jest o 19% mniejszy, o 11% cieńszy i o blisko 10% lżejszy od swojego poprzednika.

Cena HP ZBook Power G7

Cena HP ZBook Power G7 nie została jeszcze podana, ale będzie ona zależała od konfiguracji sprzętowej, a tych producent przygotował od groma i jeszcze trochę. Zainteresowani tym laptopem mogą zapisać się na stronie HP na newsletter, aby otrzymać informację o dostępności tego laptopa.