Honor szykuje laptop podobny do Huawei MateBook X Pro

Coraz więcej producentów smartfonów decyduje się wejść w segment laptopów. Xiaomi i Huawei udało się na tym polu odnieść sukces, więc nie dziwi, że ich marki-córki także chcą spróbować swoich sił. Pierwszą propozycją od Honora był MagicBook, ale właśnie dowiadujemy się, że wkrótce dołączy do niego wersja z dopiskiem „Pro” w nazwie.

Rozbudowywanie portfolio o urządzenia z innych segmentów jest korzystną z punktu widzenia strategią, ponieważ jest to prosta droga do tego, aby w ten sposób przywiązać klienta do marki, o czym świetnie świadczą przykłady Apple i Huawei – obaj producenci opracowali szereg rozwiązań, dzięki którym korzystanie z ich sprzętów jest czystą przyjemnością.

Reklama

Huawei Matebook 13 – piękny i wydajny, ale czy idealny? (recenzja)

Honor MagicBook Pro – specyfikacja

Honor stawia dopiero pierwsze kroki w segmencie laptopów – do tej pory wypuścił na rynek tylko jedno urządzenie, model MagicBook (w kwietniu 2018 roku). Na horyzoncie pojawił się jednak właśnie kolejny sprzęt, MagicBook Pro, który – podobnie jak przywołany przeze mnie w tytule Huawei MateBook X Pro – zostanie wyposażony w wysuwaną ręcznie kamerkę do rozmów wideo (znajdzie się ona w rzędzie klawiszy funkcyjnych).

Honor MagicBook Pro zaoferuje także wyświetlacz o przekątnej 16,1 cala, otoczony stosunkowo wąskimi ramkami. Dla przypomnienia, Honor MagicBook ma 14-calowy ekran o proporcjach 16:9 i rozdzielczości Full HD 1920×1080 pikseli.

laptop Honor MagicBook Pro
Honor MagicBook Pro (fot. @evleaks)

W środku Honora MagicBook Pro znajdzie się czterordzeniowy procesor Intel Core i5-8265U o bazowej częstotliwości taktowania 1,6 GHz (maksymalna częstotliwość turbo 3,9 GHz), obsługujący po osiem wątków na jeden rdzeń i produkowany z wykorzystaniem 14-nm litografii. Za przetwarzanie grafiki odpowiedzialność weźmie zaś osobna karta graficzna NVIDIA GeForce MX250.

Honor MagicBook Pro zaoferuje także 8 GB RAM i dysk SSD o pojemności 512 GB. Z zamieszczonego powyżej renderu można jeszcze wywnioskować, że laptop zapewni wsparcie dla funkcji Magic-Link, pozwalającej szybko przesyłać pliki między urządzeniem i smartfonem marki Huawei oraz Honor.

Grafika potwierdza również, że Honor MagicBook Pro zostanie też wyposażony w czytnik linii papilarnych i głośniki stereo (po bokach klawiatury).

Honor MagicBook Pro – premiera, dostępność

To dopiero pierwsze informacje na temat nowego laptopa Honora, więc można podejrzewać, że musimy jeszcze chwilę poczekać na jego oficjalną premierę. Tym bardziej, że producent jeszcze oficjalnie jej nie zapowiedział.

*Na grafice tytułowej Honor MagicBook

Źródło: @evleaks