laptop Predator Triton 900
Predator Triton 900 (fot. Acer)

Gamingowy laptop Predator Triton 900 już w Polsce. Za… 20 tysięcy złotych

Urządzenia i akcesoria dla graczy w przeważającej większości nie należą do najtańszych. Cena gamingowego laptopa Predator Triton 900 niejednego może jednakże wbić w fotel, bowiem zaczyna się ona w Polsce od… 20 tysięcy złotych.

Powalająco wysoka cena nie wzięła się jednak znikąd. Laptop oferuje szereg niespotykanych w innych urządzeniach z tego segmentu rozwiązań, które z pewnością doceni niejeden naprawdę zapalony gracz. A właściwie można by było tu nawet użyć określenia „hardkorowy”, gdyż Predator Triton 900 to maszyna o wyjątkowo rozbudowanych możliwościach.

Reklama

Predator Triton 900 – specyfikacja

Laptop wyposażono w dotykowy wyświetlacz IPS o przekątnej 17,3 cala, proporcjach 16:9 i rozdzielczości UHD 3840×2160 pikseli, który odświeża obraz z częstotliwością 144 Hz i obsługuje technologię NVIDIA G-SYNC. Ekran umieszczony jest na dwóch zawiasach Ezel Aero Hinge, dzięki czemu można go obracać i korzystać z niego w czterech różnych trybach: notebook, Ezel (do grania w gry na ekranie dotykowym), wyświetlacz lub stojak.

laptop Predator Triton 900
Predator Triton 900 (fot. Acer)

Mało tego – dzięki portom HDMI 2.0, DisplayPort i USB-C Thunderbolt 3 do Predator Triton 900 można podłączyć kolejne trzy wyświetlacze i łącznie mieć do dyspozycji aż cztery! Dla przeciętnego użytkownika to coś niewyobrażalnego, ale prawdopodobnie niejeden gracz zrobi z tego użytek.

Predator Triton 900 dostępny będzie w trzech konfiguracjach, różniących się od siebie modelem zastosowanego procesora. W zależności od wersji, laptop oprze się na sześciordzeniowym Intel Core i7-8750H 2,2 GHz, sześciordzeniowym Intel Core i7-9750H 2,6 GHz lub ośmiordzeniowym Intel Core i9-9980HK 2,4 GHz. Oprócz tego, każdy wariant zaoferuje kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2080 z 8 GB dedykowanej pamięci, 32 GB DDR4 SDRAM i pamięć SSD PCIe NVMe o pojemności 1 TB (2x 512 GB).

laptop Predator Triton 900
Predator Triton 900 (fot. Acer)

Za chłodzenie Predator Triton 900 odpowiedzialne są dwa metalowe wentylatory AeroBlade 3D czwartej generacji i technologia Coolboost. Ciekawostką jest, że każda z 59 łopatek ma zaledwie 0,1 mm grubości i ząbkowaną krawędź, która usprawnia przepływ powietrza. Do tego winglety wzdłuż górnej i dolnej krawędzi wentylatora oraz zakrzywiona płetwa wzdłuż wewnętrznej łopatki dodatkowo ograniczają zawirowania powietrza.

Klawiatura w Predator Triton 900 ma podświetlenie RGB i użytkownik będzie mógł ustawić osobne dla każdego jednego klawisza. Po prawej stronie znajduje się panel z przełączanymi trybami: dotykowym i klawiatury numerycznej. Do tego laptop oferuje aplikację PREDATORSENSE, która pozwala ustawić wszystkie kluczowe funkcje (m.in. podkręcanie, regulacja wentylatorów, podświetlenie). Za utrzymywanie nieprzerwanej i stabilnej łączności odpowiadają z kolei karta sieciowa Killer E3000, karta bezprzewodowa Killer AC 1550 i Killer Control Center 2.0.

laptop Predator Triton 900
Klawiatura w Predator Triton 900 (fot. Acer)

Predator Triton 900 – cena

Do sprzedaży w Polsce trafiła już wersja z procesorem Intel Core i7-8750H 2,2 GHz – jej sugerowaną cenę ustalono na 19999 złotych i można ją kupić w Media Markt. Konfiguracje z mocniejszymi procesorami z pewnością będą droższe, ale producent nie podał kwot, jakie zainteresowanym przyjdzie za nie zapłacić.

Bonus: testujemy już Predator Triton 900!

Przy okazji mogę Wam zdradzić, że laptop w wersji z procesorem Intel Core i7-8750H trafił już do naszej redakcji i zaczynamy go testować, więc spodziewajcie się jego recenzji na łamach Tabletowo!

laptop Predator Triton 900
Predator Triton 900 (fot. Acer)

Źródło: informacja prasowa, Acer