ASUS ROG: nowe laptopy, karty graficzne i… tekstylia

Podczas internetowej prezentacji najnowszych produktów oznaczonych logo Republic of Gamers zobaczyliśmy nie tylko nowości sprzętowe, ale też… dodatki, które firma ma zamiar produkować pod marką </ROG>.

Nie jest żadną niespodzianką, że tuż po premierze odświeżonych procesorów Intel Core 11. generacji (H-Series), producenci laptopów błyskawicznie zaprezentowali swoje konstrukcje, w których te znalazły zastosowanie. Nie inaczej uczyniła firma ASUS, która pokazała nowości spod znaku ROG Zephyrus. Ku uciesze sympatyków marki, zmiany dotyczą nie tylko procesorów.

Bezkompromisowa wydajność – ASUS ROG Zephyrus S17

Prezentację nowych laptopów rozpoczęto od najmocniejszej maszyny, jaka trafi do sprzedaży w najbliższym czasie. ASUS ROG Zephyrus S17 to prawdziwa bestia, zdolna konkurować z naprawdę wydajnymi jednostkami stacjonarnymi. W najmocniejszym wariancie będzie dysponowała procesorem Intel Core i9 11. generacji H-Series, kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 3080 oraz aż trzema dyskami SSD NVMe o łącznej pojemności 3 TB.

ROG Zephyrus S17
ROG Zephyrus S17

Matryca ROG Zephyrus S17 wyświetli obraz z odświeżaniem 165 Hz, a unoszona klawiatura pozwoli nie tylko na uzyskanie większej wygody podczas wprowadzania tekstu, ale też wpuści do obudowy więcej powietrza, by wydajniej chłodzić najpotężniejsze, dostępne podzespoły.

ROG Zephyrus S17
ROG Zephyrus S17

Ogień i woda w jednym – ASUS ROG Zephyrus M16

Drugim laptopem, którego premiera odbyła się 11 maja, jest ASUS ROG Zephyrus M16. To komputer, którego zadaniem jest połączenie dwóch światów – gamingu i pracy kreatywnej. Choć w jego wnętrzu mogą znaleźć się mocarne podzespoły (procesor Intel Core i9, karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 3070), wyświetlacz pokrywa aż 93% obudowy, czyniąc z Zephyrusa M16 jeden z najatrakcyjniejszych wizualnie, wysokowydajnych laptopów.

ROG Zephyrus M16
ROG Zephyrus M16

Na wyposażenie tego komputera nie mogą narzekać również profesjonaliści: pełna paleta portów, łącznie z pełnowymiarowym HDMI, RJ45 i gniazdem audio jack 3,5 mm dodaje mu wszechstronności, a wyświetlacz z certyfikatem Pantone (100% pokrycia DCI-P3) może sprawić, że po komputer chętnie sięgną graficy.

ROG Zephyrus M16
ROG Zephyrus M16

RTX 3050 (Ti) dla każdego

11 maja to również dzień istotnej premiery na rynku kart graficznych do laptopów. Właśnie ujrzeliśmy bowiem karty NVIDIA GeForce RTX 3050 i RTX 3050 Ti, czyli najtańsze układy z rodziny Ampere.

ASUS ROG RTX 3050

Podczas prezentacji, ASUS zapewnił, że dzięki nim spadną ceny również jego komputerów. Najtańsze GeForce’y trafią do następujących laptopów:

  • Flow X13,
  • Strix G15/G17,
  • Zephyrus G15,
  • Zephyrus G14.

ASUS uruchamia markę… odzieżową – </ROG>

ASUS ROG kojarzy się, przede wszystkim, z komputerami, smartfonami i akcesoriami do nich. Wśród tych akcesoriów, owszem, zdarzają się również te tekstylne, najczęściej torby i podkładki pod mysz. Tymczasem, firma postanowiła wejść nieco głębiej w branżę modową i zaprezentować… dodatki, utrzymane w cyberpunkowej stylistyce.

ASUS ROG tekstylia

Do sprzedaży pod logo </ROG> trafią, między innymi, torby, torebki i czapki.

Wszyscy chętni mogą osobiście zapoznać się z zaprezentowanymi dziś nowościami od ROG w przygotowanej w tym celu aplikacji ROG CITADEL, dostępnej w serwisie Steam.