Ładowarki do tabletu Nokia Lumia 2520 mogą porazić prądem | Tabletowo.pl

Ładowarki do tabletu Nokia Lumia 2520 mogą porazić prądem

Dołącz do dyskusji 0
Nokia-Lumia-2520-Front-view-1

Nokia poinformowała o wykryciu wady fabrycznej u części ładowarek do Lumii 2520. Fińska firma podała w komunikacie, że plastikowa obudowa wymiennej wtyczki może się poluzować i odpaść. Jeśli wtyczka będzie podłączona do gniazdka, to wewnętrzne elementy ładowarki mogą doprowadzić do porażenia prądem osoby, która ich dotknie.

Problem dotyczy 30 tysięcy ładowarek dołączanych do zestawu wraz z tabletem oraz wersji turystycznej, którą można było kupić oddzielnie. Nokia prosi właścicieli tabletów z Austrii, Danii, Finlandii, Niemiec, Rosji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, żeby na razie powstrzymali się z korzystania z ładowarki do Lumii 2520. Do tej listy dołączają również Stany Zjednoczone, do których zalecenie dotyczy tylko ładowarek turystycznych – sprzedano ich na terenie USA 600 sztuk.

Przez wykrycie problemu z ładowarką AC-300, Finowie tymczasowo wycofują tablet z wyżej wspominanych rynków, natomiast na terenie Stanów Zjednoczonych wstrzymana została sprzedaż ładowarek turystycznych. Na szczęście żaden użytkownik tabletu nie doświadczył problemu na własnej skórze, a Nokia wraz z zewnętrzną firmą dąży do szybkiego rozpoczęcia programu wymiany. Tablet nie jest jeszcze dostępny w polskich sklepach, ale przestrzegamy użytkowników Lumii 2520, którzy kupili urządzenie na zagranicznych rynkach.

[Źródło]

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona