Celowe działanie czy wtopa? Jeden sklep zdradził cenę ładowarki bezprzewodowej i karty nanoSD do Mate 20 | Tabletowo.pl

Celowe działanie czy wtopa? Jeden sklep zdradził cenę ładowarki bezprzewodowej i karty nanoSD do Mate 20

Dołącz do dyskusji 0

Smartfony z serii Mate 20 zadebiutują dopiero jutro, tj. 16 października 2018 roku, lecz jeden z polskich sklepów już w miniony weekend umieścił w swojej ofercie Huawei GiftBox, w skład którego wchodzą ładowarka bezprzewodowa Huawei CP60 oraz karta nanoSD. Jesteście ciekawi, ile kosztują te akcesoria?

O Mate 20 i Mate 20 Pro wiadomo już praktycznie wszystko, więc trudno powiedzieć, aby producent w ich temacie mógł nas czymś zaskoczyć. Wielką niewiadomą pozostaje natomiast Mate 20X, czyli model dla graczy z zaawansowanym systemem chłodzenia i Bóg wie, jakimi jeszcze rozwiązaniami na pokładzie.

Tego się nie spodziewaliśmy: Huawei za tydzień zaprezentuje też smartfon dla graczy, model Mate 20X

Od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że Mate 20 i Mate 20 Pro zaoferują wsparcie dla ładowania bezprzewodowego oraz obsługę kart pamięci nanoSD. Do tej pory osobiście skłaniałem się jednak w stronę hipotezy, że tylko drugi z ww. będzie wspierał całkowicie nowy standard karty SD, lecz informacje z jednego z polskich sklepów zdają się sugerować, że można ją włożyć do obu modeli.

Karta pamięci nanoSD do Huawei Mate 20 (Pro) będzie dość drogą rewolucją

Na stronie x-kom już w miniony weekend pojawił się Huawei GiftBox, w skład którego wchodzą ładowarka bezprzewodowa Huawei CP60 oraz karta nanoSD. Jeśli chodzi o tę pierwszą, to ma ona moc 15 W, więc jest jedną z najszybszych na rynku. A właściwie to nawet najszybszą, jeśli oczywiście Mate 20 i Mate 20 Pro będą wspierać taką moc ładowania. Konkurencja bowiem nie przekracza progu 10 W.

Jeżeli wierzyć informacjom, podanym na stronie wspomnianego sklepu, ładowarka bezprzewodowa Huawei ma ładować smartfon również wtedy, kiedy będzie się on znajdował w etui, aczkolwiek tylko pod warunkiem, że jest ono oryginalne, tzn. stworzone specjalnie do Mate 20 i Mate 20 Pro.

fot. x-kom

W przypadku karty nanoSD potwierdziło się, że nośnik ma pojemność 128 GB i jest wielkości karty nano SIM. Wykorzystuje on protokół eMMC 4.5, a maksymalna prędkość odczytu wynosi 90 MB/s. Ta ostatnia wartość szału nie robi, ponieważ podobną oferują karty microSD za 30-40 złotych.

Oba akcesoria wchodzą w skład Huawei GiftBox, którego cenę ustalono na 399 złotych. Na razie nie wiadomo, ile obie rzeczy będą kosztować osobno, ale według ostatnich doniesień, zakup samej karty nanoSD może wiązać się z koniecznością wydania co najmniej 215 złotych.

fot. x-kom

Polecamy również:

Spodziewane polskie ceny smartfonów Huawei. Mate 20 – myśleliśmy, że będzie drożej. Mate 20 Pro – myśleliśmy, że będzie taniej

Źródło: x-kom dzięki @kacperski777

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona