Nowych modeli OnePlusa nie naładujecie bezprzewodowo. Przynajmniej nie w najbliższym czasie 22

Nowych modeli OnePlusa nie naładujecie bezprzewodowo. Przynajmniej nie w najbliższym czasie

OnePlus znany jest przede wszystkim z dostarczania na rynek urządzeń o znakomitej specyfikacji, ale jednocześnie dużo tańszych niż propozycje konkurencji. Nie przeszkadza to firmie w tym, aby na bieżąco implementować najnowsze rozwiązania i podążać za trendami, takimi jak niewielkie ramki wokół wyświetlacza czy ostatni krzyk mody – notch. Wciąż brakuje w nich jednak możliwości bezprzewodowego ładowania. I nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. 

Trudno mówić o tym, że bezprzewodowe ładowanie akumulatorów w smartfonach jest jakąś nowością. Poszczególni producenci korzystają z tego rozwiązania już od pewnego czasu. Mimo to, jak twierdzi CEO OnePlus, Pete Lau, firma w tym przypadku nie ma zamiaru wzorować się na konkurencji i wzbogacać swoich urządzeń o taką możliwość. Przynajmniej nie w najbliższym czasie.

Skąd taka decyzja? Według OnePlusa na ten moment opracowana technologia nie jest wystarczająco szybka. Lau nie wyklucza, że firma takie rozwiązanie faktycznie wprowadzi w swoich smartfonach w przyszłości, ale determinuje to przygotowanie systemu, który sprawi, że ładowanie bez użycia przewodu będzie naprawdę szybkie.

Nowych modeli OnePlusa nie naładujecie bezprzewodowo. Przynajmniej nie w najbliższym czasie 23

Firma będzie się więc skupiała na dalszym rozwoju swojej technologii szybkiego ładowania przewodowego. Dash Charge, które jak pewnie słyszeliście w najbliższym czasie ze względów prawnych zmieni się w Warp Charge, ma być dalej doskonalone, aby użytkownicy mogli swoje urządzenia ładować jeszcze szybciej.

Nie wiem, jakie Wy macie podejście i czy odczuwacie wielką potrzebę korzystania z bezprzewodowych ładowarek, ale jak dla mnie, jeżeli firma dalej będzie produkować takie smartfony jak robi to obecnie, jestem w stanie wybaczyć im rezygnację z tego rozwiązania.

*Na grafice wyróżniającej OnePlus 6 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/07/19/oneplus-x-nie-odniosl-oczekiwanego-sukcesu/

Źródło: Slashgear