LaCie FUEL – bezprzewodowy dysk zewnętrzny dla iPada

Fuel_with_iPad[1]

Kwestia zewnętrznych nośników danych od zawsze stanowiła jeden z najsłabszych punktów tabletów firmy Apple. Podczas gdy użytkownicy produktów konkurencji mogą swobodnie korzystać z wszelkiej maści pendrive’ów i kart pamięci, fani produktów z logo nadgryzionego jabłka muszą męczyć się z rozmaitymi, nieraz przesadnie drogimi, dedykowanymi akcesoriami.

FUEL, czyli nowy dysk zewnętrzny firmy LaCie, nie rozwiąże co prawda wszystkich wspomnianych problemów (to mogą zrobić jedynie projektanci Apple), ale trzeba przyznać, że stanowi jedno z ciekawszych doraźnych rozwiązań. Mamy tu bowiem do czynienia z zewnętrznym dyskiem o pojemności jednego terabajta, łączącym się z tabletem za pomocą własnej sieci Wi-Fi. FUEL potrafi obsłużyć w ten sposób jednocześnie pięć urządzeń (trzy w przypadku strumieniowania filmów) a do zarządzania plikami wykorzystuje darmową aplikację Seagate Media (może też współpracować z Dropbox). Akcesorium posiada też wsparcie dla usługi AirPlay, co pozwala np. wyświetlać znajdujące się na nim filmy na kompatybilnych telewizorach. Wbudowana bateria zapewnia 10 godzin bezprzewodowej pracy. FUEL można wykorzystywać również jako normalny dysk zewnętrzny korzystający z portu USB 3.0.

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie LaCie FUEL trafi do sprzedaży. Cena sugerowana przez producenta wynosi 199,99 dolarów.

źródło