Kwiecień miesiącem premiery iPada 5 i iPada mini 2?

nowe plotki ipad 5 ipad mini 2

iPad pierwszej generacji zadebiutował w kwietniu, drugiej i trzeciej – w marcu – rok po roku. W przypadku tabletu czwartej generacji firma Apple się wyłamała z rocznego cyklu wydawniczego i zaprezentowała go wraz z zupełną nowością, iPadem mini, w październiku 2012 roku. Kiedy koncern z Cupertino przedstawi światu „piątkę”? Wiele wskazuje na to, że w kwietniu. Wtedy też mamy poznać nowego iPada mini.

Jest taka niepisana zasada, że na temat premiery kolejnych tabletów Apple mówi się zaraz po prezentacji świeżych urządzeń, które jeszcze nawet nie zadebiutowały na rynku. Nie inaczej było kilka miesięcy temu, kiedy to zaczęto spekulować na temat debiutu iPada 5 i iPada mini 2. Już wtedy pojawiły się głosy, że możemy je poznać w marcu lub kwietniu 2013 roku.

Dziś plotki dotyczące premiery obu tabletów Apple powracają do nas jak bumerang. Według Rene Ritche z iMore, prezentacja iPada piątej generacji, wyglądem nawiązującego do iPada mini, a także iPada mini drugiej generacji z ekranem Retina, ma mieć miejsce w kwietniu. Z kolei iPhone 5S (lub jakkolwiek inaczej by się nie nazywał) ma ujrzeć światło dzienne w sierpniu.

Jak będzie – pożyjemy, zobaczymy. Póki co mamy końcówkę pierwszego tygodnia marca, do kwietnia jeszcze długa droga. Choć minie z pewnością w mgnieniu oka…

źródło