Ferie przed komputerem mogą być pożyteczne! Kursy programowania dla najmłodszych

Twoje dziecko spędza zbyt dużo czasu przed komputerem i obawiasz się, że w ten sposób upłyną mu całe ferie zimowe? W siedmiu wybranych miastach będzie można połączyć przyjemne z pożytecznym i zapisać pociechę na kurs programowania w ramach Klubu Młodego Programisty.

Kluby Młodego Programisty

Zanim jednak o samych zajęciach w okresie ferii zimowych, słowo o Klubach Młodego Programisty. Te zostały powołane w 16 średniej wielkości miastach w Polsce przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Celem ich funkcjonowania jest uświadamianie najmłodszych mieszkających w oddali od największych ośrodków o zaletach płynących ze świadomego użytkowania nowych technologii.

Ferie zimowe – dobry czas na rozpoczęcie nauki programowania

Osiem wybranych klubów przeprowadzi, dla zarejestrowanych osób, dziesięciogodzinne kursy z podstaw programowania. Potrwają one od poniedziałku do piątku, po dwie lub trzy godziny dziennie w zależności od harmonogramu zajęć. Co istotne, na chętnych czeka tylko 15 wolnych miejsc w każdym mieście, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy wystartują już 7 stycznia na stronie internetowej Klubu Młodego Programisty.

Gdzie i dla kogo będą prowadzone zajęcia?

Zajęcia z programowania będą prowadzone zgodnie z następującym harmonogramem:

  • Gniezno: 27-31 stycznia, dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej;
  • Inowrocław: 27-31 stycznia, dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej;
  • Nowy Sącz: 27-31 stycznia, dla dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej;
  • Nysa: 17-21 lutego, dla dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej;
  • Ostrowiec Świętokrzyski: 27-31 stycznia, dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej, 3-7 lutego dla dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej;
  • Zamość: 13-17 stycznia, dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej;
  • Żary: 27-30 stycznia, dla dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej;
  • Jaworzno: 13-17 stycznia, dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej.

Szczegóły prowadzonych zajęć, takie jak miejsce i godziny spotkań podane są na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji.

Nauka programowania to z całą pewnością jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków, dlatego warto już od najmłodszych lat zarażać dzieci zamiłowaniem do nowych technologii. Dodatkowo kodowanie świetnie rozwija umiejętności logicznego myślenia, co może skutecznie przełożyć się na rozwój innych talentów u dzieci. To również dobra okazja ku temu, by nauczyć dzieci korzystania z dobrodziejstw cywilizacji w sposób świadomy i odpowiedzialny.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji