Kupa X15 z Windows 8 w sprzedaży od 1100 dolarów | Tabletowo.pl

Kupa X15 z Windows 8 w sprzedaży od 1100 dolarów

Dołącz do dyskusji 0

Pod wdzięczną nazwą Kupa kryje się firma produkująca tablety internetowe. Jeżeli interesujecie się rynkiem zaawansowanych technologicznie „dachówek” o szerokim spektrum możliwości, wiecie, że podczas tegorocznych targów MobileCon 2012 miała miejsce oficjalna premiera Kupy UltraNote, urządzenia, które mogło pochwalić się NFC, czytnikiem linii papilarnych, LTE i mocnym procesorem. To funkcje, które często spotykane są w prototypach referencyjnych, czyli konstrukcjach, które jedynie sygnalizują kształt i specyfikację końcowego produktu. Po weryfikacji z rzeczywistością, twórca UltraNote musiał nieco zmodyfikować jego parametry. Owocem tych zmian jest Kupa X15: tablet z Windows 8 Pro, którego cena zaczyna się od 1100 dolarów.

Kupa X15 to 10,1-calowa dachówka, której podstawowa konfiguracja obejmuje ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (wysoka rozdzielczość i dobra jakość wyświetlanego obrazu), 8GB RAM DDR3, dysk SSD 128GB, Bluetooth 3.0, kamerę internetową 1,3 Mpix oraz aparat cyfrowy 5 Mpix. Moc pozostałych parametrów jest zależna od wariantu: podczas gdy wersje Elite, Pro i Lux zostały wyposażone w układy Intel Core i5, na pokładzie Ultra znajdziemy jednostkę Intel Core i7. Modem sieci komórkowej LTE został zastąpiony standardowym HSPA+ i ograniczony do wariantów Lux i Ultra. Ceny tabletu Kupa X15 kształtują się następująco:

  • Kupa X15 Elite – 1100 dolarów
  • Kupa X15 Pro – 1250 dolarów
  • Kupa X15 Lux – 1350 dolarów
  • Kupa X15 Ultra – 1600 dolarów

Jeżeli jesteście zainteresowani Kupą (jakkolwiek to brzmi), zajrzyjcie na stronę producenta. W chwili pisania tego artykułu musiała przeżywać prawdziwe oblężenie, ponieważ mimo licznych prób, nie chciała odpowiedzieć na wezwanie przeglądarki.

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona