Kultowe polskie seriale za darmo na TVP VOD

Serwisy VOD są coraz popularniejsze. Wygoda ich użytkowania sprawia, że jesteśmy w stanie zapłacić za nielimitowany dostęp do filmów i seriali, które możemy sobie odtworzyć w dowolnym momencie. TVP również prowadzi swój serwis wideo na żądanie, a wczoraj pojawiła się w związku z nim dobra informacja dla wielbicieli starych polskich seriali, do których sentyment ma wielu z nas.

Na vod.tvp.pl od teraz można obejrzeć za darmo takie serialowe hity sprzed lat jak Alternatywy 4, Daleko od szosy, Czterej pancerni i pies czy Stawka większa niż życie. Do tej pory dostęp do tych pozycji był ograniczony… cenowo. Kwoty, jakie żądała sobie za nie TVP były dotąd niezrozumiale wysokie. Nawet prawdziwi pasjonaci peerelowskich seriali nie byli skłonni zbyt chętnie wydawać na nie pieniędzy.

Od teraz sekcja Archiwalne seriale jest uwolniona od opłat. Jedyną niedogodnością mogą być reklamy, które trzeba przecierpieć przed obejrzeniem każdego odcinka, ale nie zabierają one zwykle więcej niż 4 minuty (sprawdzone info).

Wiadomo, że nie jest to żadna konkurencja dla Netflixa czy… cda.pl, ale wszyscy ci, którzy czerpali przyjemność z oglądania tych klasycznych seriali za każdym razem, gdy były emitowane w telewizji, mogą teraz do woli powtarzać sobie znane sceny.

Jeśli zaś jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z kultowymi polskimi serialami z czasów PRL, to właśnie się nadarzyła. Zawsze to jakaś odskocznia od „nowoczesnych” produkcji z wielkimi budżetami i hypem nakręcanym przy okazji premier kolejnych sezonów.

 

źródło: własne