Kultowa seria Command & Conquer powróci w odświeżonej wersji!

Jedna z najsłynniejszych strategii czasu rzeczywistego powraca! Electronic Arts zapowiedziało, że powstaną remastery pierwszych części gry Command & Conquer. Nad projektem będzie pracować wielu deweloperów z ekipy dawnego Westwood Studios – firmy odpowiedzialnej za produkcję oryginalnego C&C.

Command & Conquer  cieszył się swego czasu ogromną popularnością, ale jak niemal każda gra z tamtego okresu – znacząco się postarzał. Remaster tak ważnej w świecie gier serii z pewnością na nowo wzbudzi zainteresowanie fanów i będzie świetną okazją do uczczenia 25. urodzin marki C&C (wypadają one we wrześniu 2020 roku). Remastering ma dotyczyć gier Command & Conquer oraz Command & Conquer: Red Alert.

Reklama

Informację o tym, że EA rozważa odświeżenie serii, otrzymaliśmy już ponad miesiąc temu, jednak wczoraj oficjalnie to potwierdzono. Za pracę nad tytułem odpowiedzialne będzie studio Petroglyph Games, tworzące m.in. część dawnego Westwood Studios oraz Lemon Sky Studios, które zajmie się przeniesieniem gry do rozdzielczości 4K. Ponadto, muzykę skomponuje Frank Klepacki – autor motywów muzycznych dla C&C, które śmiało można określić jako kultowe.

Najczęściej zadawanym przez graczy pytaniem jest: czy w grze pojawią się mikropłatności? Nic w tym dziwnego, bo od jakiegoś czasu EA zaczęło się kojarzyć wyłącznie z tym pojęciem. W każdym razie, twórcy stanowczo zaprzeczają i uspokajają fanów.

Na koniec warto dodać, że już 4 grudnia zadebiutuje mobilna gra Command and Conquer: Rivals. Tytuł będzie dostępny na smartfonach z systemem Android i iOS.

Źródło: Engadget