Test podpisu

Który tablet 7,85″ wybrać? Zestawienie 16 modeli w cenie do 650 złotych

Tabletów na rynku jest całe mnóstwo. Nic więc dziwnego, że przechadzając się po sklepie z elektroniką czy przeglądając wirtualne półki sklepowe można doznać zawrotu głowy. Każdy producent (i importer, w zależności od tego, z którą firmą mamy do czynienia) stawia sobie za punkt honoru konieczność zaproponowania potencjalnym klientom ciekawych propozycji w przyzwoitych cenach. Z takiego założenia wychodzą głównie dystrybutorzy sprzętu, sprzedający tablety z niskiej półki cenowej. Dziś postanowiłam przybliżyć Wam segment 7,85-calowych tabletów w postaci zestawienia szesnastu modeli.

Patrząc na tablety różnych marek, a o tej samej przekątnej, trudno nie odnieść wrażenia, że wiele z nich wyszło z jednej fabryki, a często nawet i z jednej linii produkcyjnej. Nie dość, że parametry techniczne mają bardzo zbliżone (różnią się często szczególikami), to jeszcze wyglądają identycznie lub prawie – a to kolor inny, a to przyciski. Postanowiłam zatem, na przykładzie zestawienia tabletów o przekątnej 7,85”, pokazać Wam, na co zwracać szczególną uwagę zanim podejmiecie ostateczną decyzję dotyczącą kupna konkretnego produktu.

Do dzisiejszego zestawienia udało mi się ściągnąć szesnaście tabletów. To zdecydowana większość modeli z ekranem 7,85”, które aktualnie są dostępne w sklepach. Starałam się, by w porównaniu znalazły się przede wszystkim nowości, ale są też produkty prezentowane przez różne firmy w ciągu ostatnich miesięcy. Tylko dwa z nich miałam okazję dla Was testować wcześniej, więc dostarczam Wam materiał świeży, który nie jest wyłącznie zestawieniem dotychczas publikowanych na łamach Tabletowo.pl recenzji. Mam nadzieję, że materiał ten okaże się dla Was przydatny i podacie go dalej.

Zacznijmy od tego, jakie urządzenia trafiły do zestawienia (wszystkie mają ekrany 7,85″ o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli – wszystkie, poza Mantą, matryce mają wykonane w technologii IPS, wszystkie posiadają slot kart microSD):

parametrytechniczne-zestawienietabletów785-tabletowo1

Jeśli będziecie mieli jakieś pytania odnośnie zestawienia lub porównywanych tabletów – zapraszam do zadawania w komentarzach.

zestawienietabletów785-tabletowo-02

Dla łatwiejszego odnalezienia się w niniejszym materiale, został on podzielony na strony. Spis treści:
1. Wprowadzenie
2. Jakość wykonania i wzornictwo
3. Wyświetlacz
4. Akumulator
5. Działanie, oprogramowanie
6. Moduły łączności
7. Benchmarki
8. Podsumowanie i ocena końcowa
9. Galeria zdjęć wszystkich modeli