Które tablety mają najlepsze baterie? - Tabletowo.pl

Które tablety mają najlepsze baterie?

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Które tablety mają najlepsze baterie? Apple Porównania

Pojemność i wydajność baterii to czynniki, które odgrywają bardzo dużą rolę w wyborze idealnego tabletu internetowego. Im większe ogniwo, tym rzadziej urządzenie będzie domagało się podłączenia do prądu. Wpływ na czas pracy na pojedynczym ładowaniu ma nie tylko rodzaj i pojemność baterii, ale i optymalizacja systemu operacyjnego, podzespołów i styl użytkowania, czyli sposób, w jaki korzystamy z „dachówki”. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez brytyjski serwis Which?, jeżeli szukacie najbardziej energooszczędnego tabletu, powinniście zainteresować się produktami firmy Apple.

Tabletowo.pl Które tablety mają najlepsze baterie? Apple Porównania

Test akumulatorów został przeprowadzony na 16 urządzeniach w dwóch grupach – 7″ oraz 10″ – i polegał na nieustannym wyświetlaniu stron internetowych i filmów wideo przy jasności ekranu ustawionej na 200 nitów. W kategorii 10-calowych tabletów wygrał iPad z ekranem Retina, który rozładował się dopiero po 13,5 godzinach. Konkurencyjne urządzenia, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 i Sony Xperia Tablet S, wyłączyły się po niespełna 9 godzinach, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem. Jeśli chodzi o „dachówki” 7-calowe i większe, laur zwycięzcy trafił do rąk iPada mini, który uzyskał wynik prawie 13 godzin ciągłego wyświetlania stron i filmów. Baterie tabletów Google Nexus 7 i Amazon Kindle Fire HD wystarczyły na około 9 godzin.

Jak długim czasem pracy na baterii może pochwalić się Wasza „dachówka”?

via Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona