Które banki dołączą do obsługi Apple Pay w Polsce? Jest już kilka typów | Tabletowo.pl

Które banki dołączą do obsługi Apple Pay w Polsce? Jest już kilka typów

Dołącz do dyskusji 0

Apple Pay w Polsce jest aktualnie obsługiwane przez dziewięć banków. Jednak nie wszyscy duzi gracze zdecydowali się na umożliwienie swoim klientom korzystania z tej usługi w dniu wprowadzeniu Apple Pay do Polski. Jedni otwarcie deklarują chęć współpracy z Apple, kolejni zbierają na to siły, a jeszcze inni rozpoczną ją, zanim nadejdzie jesień. O których bankach mowa?

Od tygodnia wszyscy użytkownicy kompatybilnych smartfonów Apple mogą podpinać do Apple Pay karty płatnicze z 9 działających w Polsce banków, i płacić za zakupy iPhonem. Tych 9 instytucji finansowych to:

  • Alior Bank,
  • Pekao S.A.,
  • BZ WBK,
  • BGŻ BNP Paribas,
  • Getin Bank,
  • mBank,
  • Raiffeisen Bank,
  • T-Mobile Usługi Bankowe,
  • Nest Bank.

Apple Pay zamierzają wdrożyć również inni. Konkretne kroki w tym kierunku poczyniło PKO. Bank planuje udostępnić swoim klientom korzystanie z tego standardu płatności w ciągu kilku najbliższych tygodni. Usługa zawita także do Inteligo, gdzie do aplikacji Wallet dołączymy zarówno karty MasterCard, jak i Visa. Innym finansowym graczem, który chętnie przyjąłby pod swe skrzydła Apple Pay, jest bank Credit Agricole. Ze strony instytucji nie ma jednak żadnych deklaracji dotyczących czasu wprowadzenia Apple Pay dla swoich klientów.

Inne banki prędzej czy później będą musiały poważnie przemyśleć wdrożenie u siebie Apple Pay. Na razie ani ING Bank Śląski, ani Citi Handlowy, Millenium czy Euro Bank oficjalnie nie zdradziły żadnych planów związanych z tym standardem płatności. Obserwują, analizują i dyskutują, zapewne patrząc na wykresy opłacalności. Co ciekawe, Euro Bank korzysta z platformy płatności mobilnych First Data, która ma łatwość w podłączeniu się do Apple Pay. Jest więc szansa, że dołączy do grona banków umożliwiających korzystanie z płatności Apple jako dziesiąty lub jedenasty.

Według nieoficjalnych wieści od Cashless, Apple Pay jest też w centrum zainteresowania ING Banku Śląskiego, ale raczej nie ma on szans wprowadzić tej usługi do końca września, jak PKO.

Ktoś tutaj zazdrościł androidowcom płatności telefonem! Tysiące użytkowników Apple Pay w pierwszym dniu usługi w Polsce

źródło: Cashless

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona