Kto potrzebuje ekranu? Qualcomm prezentuje obsługę tabletu za pomocą gestów (wideo)

Ekran dotykowy jest najważniejszym elementem tabletu internetowego. Kupujący bierze pod uwagę jego przekątną, rozdzielczość, kąty widzenia, jakość wyświetlanego obrazu, kontrast, nasycenie kolorów i wiele innych parametrów, które mają wpływ na to, czy klient wróci do domu sam, czy też z prostokątnym pudełkiem. I choć dotyk szybko nie odejdzie do lamusa, Qualcomm, producent bardzo dobrych mobilnych układów Snapdragon, ma wizję obsługi tabletów internetowych za pomocą gestów.

Na swoim kanale na YouTube Qualcomm opublikował dla filmy wideo prezentujące gesty. Jeżeli wiecie, jak działa konsola Microsoft Kinect, macie ogólny obraz. Dzięki wbudowanej kamerce internetowej (w dzisiejszych czasach będącej standardem w nawet najtańszych ramkach), już wkrótce użytkownicy będą mogli obsługiwać interfejs swoich urządzeń wykonując ruchy rękami i głową.

Bezdotykowa wizja Qualcomm budzi nadzieje na świetlistą przyszłość tabletów jako konsoli do gier. Połączona z nowymi, superwyjdanymi układami graficznymi technologia wykorzystująca kamerkę internetową jako rejestrator ruchów ciała może dać początek zupełnie nowej gałęzi produktów lub raz na zawsze wyeliminować z rynku konsole. Wyobraźcie sobie, że stawiacie tablet na półce przed sobą, podłączacie go kablem HDMI do 50-calowego telewizora, kalibrujecie i uruchamiacie jedną z wielu dostępnych w sklepie Google Play gier. Nie wiem jak Wam, ale mnie to się podoba. Po co wydawać pieniądze na wiele urządzeń, skoro można kupić jedno łączące w sobie funkcje kilku innych?

via Engadget