Krüger&Matz wkracza w świat Windows – tablety KM 1080 i 1080G | Tabletowo.pl

Krüger&Matz wkracza w świat Windows – tablety KM 1080 i 1080G

Dołącz do dyskusji 0

W końcu nadszedł ten dzień. Dzisiaj polski producent urządzeń mobilnych, Krüger&Matz do swojej oferty wprowadził dwa tablety, które będą konkurować z rozwiązaniami Asusa – Transformerem T100TA oraz z także polskim Colorovo CityTab Supreme. Mowa tutaj o hybrydach z Windows 8.1 w wersji budżetowej. Co przygotowano dla klientów?

Pod maską nowych urządzeń z Windows 8.1 na pokładzie mamy bardzo podobne podzespoły do tych, które znajdują się w konkurencyjnych rozwiązaniach innych producentów. Sercem obydwu tabletów jest Intel Atom Z3735D, Bay Trail T o częstotliwości taktowania 1,33 GHz (max 1,83) na 4 rdzenie. Za grafikę będzie odpowiadać oczywiście układ Intel HD Graphics. Urządzenia będą wspomagane przez 2 GB pamięci RAM DDR3.

km1080g

Nieco biednie wygląda pamięć dostępna dla użytkownika – będzie to 32 GB (z czego około 10 to sam Windows) rozszerzalne dzięki kartom SDHC do 32 GB. To niewiele, liczyłem na to, że będzie to nawet 128 GB obsługiwane przez czytnik, ale być może będzie wystarczyła tylko aktualizacja sterownika podzespołu – mnie to się wydaje podejrzanie mało, mimo wszystko.

Poza tym, jest dostępny jeden port microUSB, mini HDMI oraz gniazdo słuchawek 3,5 mm. Urządzenie będzie potrafiło komunikować się przez WiFi w standardzie b/g/n (szkoda, że zabrakło a), a w modelu 1080G znajdzie się w zestawie także modem 3G. Ponadto, urządzenie wyposażone jest w przednią kamerę 2 Mpx oraz tylną o takiej samej rozdzielczości. Za zasilanie odpowiadać będzie akumulator o pojemności 7900 mAh.

Ekran został wykonany w technologii IPS, zdolny wyświetlać obraz w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli o przekątnej 10.1 cala. Do każdego urządzenia będzie oczywiście dołączana odpinana klawiatura, która z tabletu uczyni odrobinę zminiaturyzowany laptop.

Cena urządzeń jest bardzo atrakcyjna – model 1080 producent wycenił na 1200 złotych, natomiast 1080G, posiadający łączność 3G na 1300. Sądząc po tym producencie, spodziewam się solidnego sprzętu za niewielką cenę. Jak będzie? Okaże się niebawem.

Więcej informacji: http://krugermatz.com/pl/categories/tablets/

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona