Kruger&Matz Style – okrągły smartwatch z pulsometrem i skórzanym paskiem

W ostatnich dniach Kruger&Matz mocno rozszerza swoje portfolio produktowe. Ledwo poznaliśmy dwa nowe tablety: Eagle 801 i Edge 802 (takie same, ale jeden z Androidem, drugi – z Windowsem), a dziś już mamy informację o kolejnym urządzeniu. Tym razem jest to smartwatch – Kruger&Matz Style.

Kruger&Matz ma w swoim portfolio już dwa urządzenia ubieralne: opaskę FitOne i smartwatch Classic. Dziś dołączył do nich kolejny smartzegarek, wyglądający – przyznajcie sami – dużo lepiej niż Classic. Jest to zasługa przede wszystkim bardziej eleganckiego paska oraz okrągłej koperty, która – przynajmniej w mojej opinii – lepiej prezentuje się na nadgarstku i, co chyba najważniejsze, jest zbliżona do tradycyjnych czasomierzy.

kruger&matz-style-KM0430-02

Style wyposażony jest w 1,22-calowy ekran o rozdzielczości 240×240 pikseli, procesor Mediatek MT2502A i system Linux, jak również Bluetooth 4.0, który zapewnia łączność między zegarkiem a smartfonem. Co ważne, kompatybilność nie ogranicza się wyłącznie do Androida (w wersji 4.4 lub wyższej) – można go używać również ze smartfonami z iOS – od wersji 7 wzwyż. Znajdziemy tu również akumulator o pojemności 320 mAh, mający zapewniać do dwóch dni pracy zegarka.

Najważniejsze funkcje Kruger&Matz Style:

  • pomiar aktywności: krokomierz (przebyty dystans, spalone kalorie), stoper, czujnik tętna, alert bezczynności,
  • możliwość wykorzystywania zegarka jako zestaw głośnomówiący (pozwala na to wbudowany mikrofon),
  • wyświetlanie powiadomień o połączeniach przychodzących, SMS-ach i informacjach z portali społecznościowych,
  • możliwość odpowiadania bezpośrednio z zegarka na SMS-y w formie szablonowych wiadomości,
  • zarządzanie muzyką, sterowanie aparatem,
  • alert informujący o utracie zasięgu Bluetooth,
  • budzik, kalendarz, kalkulator,
  • lokalizator telefonu i zegarka.

kruger&matz-style-KM0430-03

Zegarek dostępny jest w dwóch wersjach – z czarnym lub białym, skórzanym paskiem. Każdy z nich oferuje cztery typy tarcz i trzy rodzaje motywów. Cena Kruger&Matz Style to 299 złotych.

Moim zdaniem nowy Style prezentuje się naprawdę dobrze. Jestem bardzo ciekawa jak działa pulsometr i jak interfejs tego modelu sprawdza się w praktyce. Zacieram ręce i mam nadzieję, że niebawem będę mogła odpowiedzieć sobie i Wam na te pytania. Jak się zapatrujecie na nowość od K&M?

źródło: Kruger&Matz