Przystawka Kruger&Matz Air Share może zamienić każdy telewizor z HDMI w smart TV. Tak jakby | Tabletowo.pl

Przystawka Kruger&Matz Air Share może zamienić każdy telewizor z HDMI w smart TV. Tak jakby

Dołącz do dyskusji 0

Cykl życia telewizorów jest znacznie dłuższy niż przeciętnego smartfonu. Dlatego zanim wymienimy duży ekran w naszym salonie, zdążymy przynajmniej raz, a może i dwa razy zmienić telefon. Przez to, mając nieco starszy model odbiornika telewizyjnego, może nam brakować niektórych smartfunkcji. O to ma zadbać przystawka Kruger&Matz Air Share.

Air Share to urządzenie, które pozwala użytkownikom rozszerzyć funkcjonalność telewizora o dostęp do internetu dzięki bezprzewodowemu połączeniu z naszym smartfonem lub tabletem.

Wystarczy, że nasz telewizor ma złącze HDMI, do którego podłączymy Air Share. Za jego pomocą przeniesiemy obraz i dźwięk z urządzenia mobilnego wprost na ekran do telewizora. Przystawka pracuje na systemie Linux, ma procesor Realteka i 2 GB RAM, które powinny zapewnić płynną transmisję danych przez WiFi. Można połączyć się z nią z wykorzystaniem protokołów AirPlay, DLNA czy MirrorOp. Kompletnie nie robi jej różnicy, czy jesteśmy w posiadaniu smartfonu z Androidem, iOS-em czy udostępniamy internet przez tablet z Windowsem.

Dzięki temu w prosty sposób można wyświetlać na dużym ekranie wideo z YouTube, grać w gry czy oglądać zdjęcia z galerii telefonu, bez konieczności wymiany telewizora na nowszy model z modułami WiFi czy Bluetooth. Mając konto na Netflixie czy ShowMaxie, można wciągnąć się w seriale, nie mając żadnej aplikacji na kilkuletnim telewizorze – wystarczy smartfon.

Zawsze to jakaś alternatywa wobec kupna nowego telewizora. Co prawda smart TV są teraz coraz tańsze, a sklepy zwykle oferują atrakcyjne systemy ratalne, ale jeśli ktoś przywiązał się do swojego telewizora, to przystawka w stylu Air Share może być całkiem dobrym pomysłem. Tę od Kruger&Matz znajdziemy na stronie producenta za 199 złotych.

źródło: materiały producenta

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona