Krótko: Samsung zwiększa produkcję giętkich ekranów | Tabletowo.pl

Krótko: Samsung zwiększa produkcję giętkich ekranów

Dołącz do dyskusji 0

Swój pierwszy elastyczny wyświetlacz Samsung pokazał już w 2012 roku. Jednak od prototypu do finalnego urządzenia droga daleka – pierwsze smartfony z wygiętym ekranem pojawiły się już dwa lata temu. Jednak wciąż produkcja tego typu urządzeń jest skomplikowana i czasochłonna. Mimo to Koreańczycy zamierzają zwiększyć ich produkcję do 8 milionów sztuk miesięcznie.

Według koreańskiej strony ETNews, jest to spowodowane chęcią zwiększenia sprzedaży smartfonów z giętkim wyświetlaczem. Dodatkowo Samsung Display ma właśnie zwiększyć produkcję, specjalnie dla Samsunga Galaxy S7 Edge. W tym celu wkrótce nastąpi rozbudowa fabryki o nazwie A3.

Warto także wspomnieć, że Koreańczycy chcą zainwestować jeszcze więcej w rozwój technologii OLED – w końcu Super AMOLED jest wręcz ich symbolem. Myślę, że to dobry krok. Mam nadzieję, że pozwoli to na zaoferowanie sporej liczby elastycznych smartfonów.

Choć w tym temacie tylko Samsung oraz LG mają olbrzymie doświadczenie i są w stanie stworzyć takie telefony. Szkoda, że konkurencja śpi. Choć bardzo prawdopodobne, że podobne prace rozwojowe elastycznych OLED-ów trwają już w Sharpie i JDC Display.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona