Krótko: Nokia może wkrótce spróbować swoich sił na rynku wearables

Nowego smartfona z logo Nokia na obudowie nie ujrzymy jeszcze przez przynajmniej rok (co jest konsekwencją sprzedaży działu mobilnego w ręce Microsoftu). Finowie cały czas szukają partnera, który pomoże im w powrocie na ten rynek. Możliwe, że w portfolio Nokii znajdą się nie tylko urządzenia mobilne, ale i wearables.

Sugeruje to zmiana w statucie założycielskim marki, która polega na dodaniu w dokumencie dwóch nowych słów, wbrew pozorom bardzo znaczącym:

APPENDIX 1

The Board of Directors proposes that the Articles 2, 4 and 9 of the Articles of Association of the company be amended as follows:

Article 2 of the Articles of Association be amended to read as follows:

Article 2 – Object

The object of the company is to research, develop, manufacture, market, sell and deliver products, software and services in a wide range of consumer and business-to-business markets. These products, software and services relate to, among others, network infrastructure for telecommunication operators and other enterprises, the internet of things, human health and well-being, multi-media, big data and analytics, mobile devices and consumer wearables and other electronics. The company may also create, acquire and license intellectual property and software as well as engage in other industrial and commercial operations, including securities trading and other investment activities. The company may carry on its business operations directly, through subsidiary companies, affiliate companies and joint ventures.

Widać więc, że Nokia chce także skupić się na dostarczeniu rozwiązań sotware’owych i hardware’owych, jeśli chodzi o inteligentną galanterię. Jest to na pewno bardzo dobre posunięcie ze strony Finów. Możliwe, że tym razem uda im się nie przespać szansy, jaką bez wątpienia jest dynamiczny rozwój rynku wearables, a którą „przegapili” przy okazji boomu na smartfony.

Oczywiście jest to dopiero początek drogi, na pewno jeszcze trochę czasu upłynie, zanim pojawi się pierwsza opaska czy smartwatch z logo Nokii. Może Finowie zdecydują się na wypuszczenie ich razem ze swoim nowym smartfonem pod koniec przyszłego roku? Byłby to powrót w dobrym stylu, gdyby portfolio „nowej” Nokii od razu oferowało większy wachlarz urządzeń i to z różnych segmentów rynku.

Źródło: phoneArena