Krótko: Lumie sprzedają się dużo gorzej, niż oczekiwano

Mobilnemu systemowi operacyjnemu Windows daleko do króla statystyk, prezentujących udziały w rynku poszczególnych platform. Głównie Microsoft produkuje smartfony działające w oparciu o Windows Phone (plus teraz z Windows 10 Mobile, które dopiero pojawią się na rynku), więc praktycznie samodzielnie musi walczyć o swoją pozycję. A ta nie wygląda zbyt dobrze.

Chociaż w Europie, według informacji za okres od czerwca do sierpnia 2015 roku, Lumie sprzedają się całkiem nieźle, to w globalnym kontekście sytuacja kształtuje się dużo gorzej. Świadczą o tym dane, przekazane przez Microsoft, z których jasno wynika, że smartfony z kafelkami na pokładzie trafiają do coraz mniejszej liczby klientów niż wcześniej.

W trzecim kwartale 2015 roku trafiło do użytkowników 5,8 milionów egzemplarzy Lumii. Jest to duży spadek, zarówno w porównaniu do poprzednich trzech miesięcy, kiedy sprzedano ich 8,4 milionów, jak i do analogicznego okresu sprzed roku, gdy nabywców znalazło 9,3 milionów smartfonów Microsoftu. Co jednak ciekawe, poprzedni kwartał był trochę lepszy dla Amerykanów od tego rok wcześniej.

W związku ze słabą sprzedażą Lumii w ostatnich trzech miesiącach, wygenerowany przychód okazał się aż o 54% mniejszy, od tego, uzyskanego w analogicznym okresie rok wcześniej.

Być może sytuacja Microsoftu trochę się poprawi, gdy na rynek trafią flagowe Lumie 950 i 950 XL wraz z budżetową 550, a po nich jeszcze kolejne, nad którymi trwają już prace.

Źródło: phoneArena