Krótko: LG G5 na pierwszych zdjęciach

LG G5 zadebiutuje dopiero w niedzielę, 21 lutego, ale już teraz mamy okazję zobaczyć go w (prawie) pełnej okazałości. W sieci pojawiły się bowiem jego pierwsze zdjęcia, dzięki czemu możemy przyjrzeć mu się o wiele dokładniej niż do tej pory.

Od razu w oczy rzuca się diametralna zmiana względem poprzednika, czyli G4. Bryła jest nieco bardziej zaokrąglona, choć pod ekranem pozostał charakterystyczny dla smartfonów LG pasek z logo i nazwą producenta. Rewolucję mamy za to na tyle – zgodnie z wcześniejszymi przeciekami usunięto klawisze do regulacji głośności oraz zamontowano dwa aparaty, którym towarzyszy podwójna dioda doświetlająca oraz laserowy autofokus. Nieco niżej znalazł się natomiast okrągły czytnik linii papilarnych.

Warto zwrócić uwagę, że elementy na panelu tylnym dość mocno wystają ponad powierzchnię obudowy. LG podobnie postąpiło w przypadku Nexusa 5X. Trzeba powiedzieć: Niestety, bowiem w takiej sytuacji niezbędne będzie zapakowanie smartfona w etui/pokrowiec – w innym przypadku wypukłości dość szybko mogą się zarysować i przez to oszpecić całość.

Źródło: phoneArena

Warto pamiętać o funkcja Always on, którą kilka dni temu potwierdziło samo LG:

lg_g5_always-on_display