Krótko: Cortana we Francji, Włoszech, Niemczech i Hiszpanii | Tabletowo.pl

Krótko: Cortana we Francji, Włoszech, Niemczech i Hiszpanii

Dołącz do dyskusji 0

Plotki potwierdziły się i Cortana pojawiła się w kolejnych krajach: w Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii. Dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników Windows Phone w tych regionach.

Jak podaje blog Microsoftu, będzie to wersja alfa, czyli nie będą od początku dostępne wszystkie funkcje, które mają do dyspozycji użytkownicy choćby w Stanach Zjednoczonych. Jedna z takich brakujących funkcji będzie śledzenie lotów, a transport publiczny będzie ograniczony jedynie do dużych miast. Podobnie, na razie nie zadziałają pytania typu „jak wysoki jest Mt. Everest” i inne semantycznie złożone kwerendy.

Dostępne będzie natomiast wsparcie dla aktualnych wyników sportowych, ustawianie kalendarza, przypomnienia czy podpowiedzi w transporcie do pracy. Cortana pojawi się w tych krajach wraz z dzisiejszą aktualizacją dystrybuowaną przez Preview for Developers. Wystarczy mieć ustawiony odpowiedni region i język. Czekamy na Polskę. Z niecerpliwością. Choć „polska język trudna język” i pełnej funkcjonalności najprawdopodobniej nie dostaniemy jeszcze długo. Niestety.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona