Krótki poradnik jak zainstalować Adobe Flash Player na Androidzie | Tabletowo.pl

Krótki poradnik jak zainstalować Adobe Flash Player na Androidzie

Dołącz do dyskusji 0

Zapewne podczas przeglądania Internetu na swoim tablecie, trafiliście kilka razy na szare pole z informacją „Ta wtyczka jest nieobsługiwana”. W większości przypadków chodzi właśnie o brak wsparcia dla Flash Playera. Firma Adobe, odpowiedzialna za tę wtyczkę, przestała wydawać dla niej aktualizację już za czasów Androida 4.0. Nie znaczy to jednak, że Flash Player przestał działać i że nie można już go zainstalować.

Niestety, Flash Player został usunięty z Google Play, jest jednak dostępny na stronie producenta w spisie wersji archiwalnych. Na stronie, w dziale dla Androida, znajdujemy wersję Flash Player 11.1 for Android 4.0 (11.1.115.81), można ją także pobrać bezpośrednio z odnośnika.

Po pobraniu aplikacji instalujemy ją. Jeśli nie mamy włączonej opcji instalacji z nieznanych źródeł, zaznaczamy ją w opcjach bezpieczeństwa.

2014-09-20 15.32.01

Kolejnym krokiem będzie dobór odpowiedniej przeglądarki, ponieważ Chrome nie wspiera już Flash Playera. Z jego obsługą dobrze radzi sobie za to Firefox. Gdy znajdujemy jakąś zawartość wymagającą użycia wtyczki, przeglądarka nas o tym poinformuje.

wtyczka2

Aktywujemy ją za pomocą kliknięcia. I gotowe! Szare pole z informacją o braku obsługi wtyczki więcej nam nie przeszkodzi.

wtyczka4

Dzięki temu możemy już korzystać z różnego rodzaju streamów, playerów i aplikacji flash.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona