Koszt produkcji Samsunga Galaxy Note 3 to 232 dolary - Tabletowo.pl

Koszt produkcji Samsunga Galaxy Note 3 to 232 dolary

Z serii: ciekawostki.

Samsung Galaxy Note 3 to trzeci już tabletofon koreańskiego Samsunga. Z każdą kolejną generacją mamy do czynienia z coraz ciekawszymi parametrami i większymi możliwościami, związanymi choćby z rysikiem S Pen. Głośno jednak nigdy nie mówi się o koszcie produkcji takowego urządzenia. Jako że sprzęt został rozebrany i prześwietlony, informacje te wyszły na jaw.

Wynika z nich, że za produkcję Galaxy Note 3 Samsung musi zapłacić 232 dolary. Jest to koszt wszystkich komponentów, w tym panelu Super AMOLED, digitizera Wacoma, 3GB LPDDR3 RAM, układowi Qualcomm Snapragon 800, itp. Ceny poszczególnych części użytych do produkcji modelu znajdziecie poniżej:

Tabletowo.pl Koszt produkcji Samsunga Galaxy Note 3 to 232 dolary Ciekawostki Nowości Samsung   Tabletowo.pl Koszt produkcji Samsunga Galaxy Note 3 to 232 dolary Ciekawostki Nowości Samsung

Zaraz na pewno podniosą się głosy dlaczego w takim razie Galaxy Note 3 kosztuje 600 dolarów, skoro jego wyprodukowanie jest prawie trzy razy tańsze. Pamiętajmy, że do kosztów komponentów dochodzą jeszcze inne koszta poniesione przez koreańską firmę: dystrybucja, magazynowanie, marketing i inne. A jeszcze na tym wszystkim trzeba zarobić… Co nie zmienia faktu, że mimo wszystko sprzęt ten mógłby być tańszy.

Samsung Galaxy Note 3 w Polsce kosztuje 2999 złotych.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona