Koszmar alkoholika – opaska wykryje czy jesteś pijany | Tabletowo.pl

Koszmar alkoholika – opaska wykryje czy jesteś pijany

Dołącz do dyskusji 0

Producenci inteligentnych opasek i smartwatchy prześcigają się w dodawaniu nowych funkcji i rozwiązań. Najnowszy pomysł może przydać się osobom, które lubią imprezować. Chcesz sprawdzić, czy możesz po imprezie wsiąść „za kółko”? Podpowie Ci to BACTrack Skyn.

Na razie to tylko prototyp. BACTrack Skyn posiada wbudowane czujniki, które potrafią wykryć ilość alkoholu we krwii osoby noszącej opaskę. Opaska działa jak alkomat, tyle że zamiast badania stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu analizuje naszą skórę na ręce.

Opaska tworzona jest przez firmę BACTrack, która od dłuższego czasu zajmuje się produkcją alkomatów – dla policji oraz na rynek konsumencki. Można więc spodziewać się, że narzędzie będzie dość dokładnie prezentowało pomiary dotyczące spożycia alkoholu wśród swoich użytkowników. Firma BACTrack wygrała niedawno konkurs organizowany przez amerykański Instytut Zdrowia (NIH) i otrzymała na rozwój nowych technologii 200 tys. dolarów.

Narzędzie ma jednak pewne ograniczenia – np. nie działa w trybie natychmiastowym. Zdaniem przedstawicieli BACTrack od momentu wypicia przez nas alkoholu do chwili, gdy opaska Skyn będzie mogła wychwycić promile, musi minąć minimum 45 minut. Opaska nie zastąpi też (na razie?) klasycznych alkomatów.

Są jednak inne zalety BACTrack Skyn. Zdaniem twórców opaska może być wykorzystywana do zbierania informacji na temat naszych nawyków alkoholowych. Na bazie historii spożytego przez nas alkoholu mogą być tworzone analizy, które przesłane lekarzom skierują nas od razu na odwyk ;) A na poważnie, monitorowanie własnych nawyków alkoholowych może być dobrym pomysłem dla osób dbających o zdrowie.

Opaskę będzie można zamówić pod koniec roku, cena nie jest jeszcze znana. Ciekawe, czy podobne rozwiązania zostaną wprowadzone przez producentów smarwatchy?

Źródło: SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona