Ile czasu Polki poświęcają na korzystanie ze smartfona? Nawet 4 godziny dziennie

Przyszedł czas, gdy przyjaciółkę można ściągnąć sobie na telefon – w postaci aplikacji. Twórcy programu MyOla opublikowali raport, z którego wynika, jak często na ekrany smartfonów spoglądają przedstawicielki płci pięknej.

Fundacja Sukces Pisany Szminką przy współpracy z firmą Coca-Cola stworzyła aplikację MyOla wspierającą kobiety podczas pokonywania problemów i wzmacniającą pewność siebie. Apka stara się doradzać, motywować i umożliwia wysłuchanie nagrań rozmów z psychologami i ekspertami zawodowymi. Interesujące są też wyniki badań, przeprowadzonych na zlecenie fundacji, dotyczących sposobu korzystania ze smartfonów przez kobiety w Polsce.

Reklama

Polki ze smartfonem w dłoni

Jak wynika z badania, nawet 60% kobiet biorących udział w ankiecie, spędza do 4 godziny dziennie „w telefonie”, aż jedna czwarta sprawdza go co chwilę, a prawie trzy czwarte co pół godziny. Prawie 70 proc. używa smartfona najczęściej w celu utrzymania kontaktu z rodziną i przyjaciółmi, a 30 proc. relacji zawodowych. Polki aktywnie korzystają z aplikacji mediów społecznościowych, najwięcej z programów dostarczonych przez koncern Marka Zuckerberga:

  • Facebook – 77%
  • Messenger – 76,3%
  • Instagram – 54,9%
  • WhatsApp – 40%

Brak Twittera smuci mnie osobiście ;)

Ankietowane wskazały też, gdzie głównie używają smartfonów: 68,8 proc. robi to głównie w domu, 36,3 proc. w podróży, 38,7 proc, w pracy. 41 proc. Polek używa smartfona w wolnym czasie.

Kobiety w Polsce coraz częściej używają aplikacji w życiu codziennym: prawie 64 proc. robi dzięki nim zakupy, aż 93,6 proc. korzysta z nawigacji w telefonie, 91 proc. czyta wiadomości na portalach, 75 proc. słucha przez nie muzyki. Polkom nie są też obce apki edukacyjne, audiobooki i podcasty – sięgają po nie coraz chętniej.

Czy Wasze doświadczenia pokrywają się z powyższymi statystykami? Podejrzewam, że Kasia mocno zawyżyłaby prezentowane dane ;)

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o aplikacji MyOla, odsyłam Was do strony projektu.

źródło: informacja prasowa