Korzystacie z darmowych antywirusów? Niepotrzebnie... - Tabletowo.pl

Korzystacie z darmowych antywirusów? Niepotrzebnie…

Dołącz do dyskusji 0

Z racji tego, że w Android Market pojawia się coraz więcej aplikacji mających chronić nasze urządzenia przed wszelkiego rodzaju niechcianymi wirusami, firma AV-TEST zdecydowała się na przeprowadzenie bardzo ciekawego badania dotyczącego skuteczności (a właściwie nieskuteczności) bezpłatnych programów antywirusowych. Wszystkie testowane były na tablecie Samsung Galaxy Tab działającym w oparciu o Androida w wersji 2.2.1. Co się okazało? Że tylko jeden (Zoner Anti-Virus Free) z siedmiu przetestowanych programów może się do czegokolwiek przydać, zapewniając tabletowi względną ochronę…

Obecnie najpopularniejszym darmowym antywirusem na Androida jest Lookout, który – z niewiadomych względów – nie został uwzględniony w zestawieniu przygotowanym przez AV-TEST. Antivirus Free, podobnie jak GuardX Antivirus i LabMSF Antivirus beta nie wykrył żadnego niebezpieczeństwa w momencie wprowadzania do systemu złośliwego oprogramowania. BluetPoint Antivirus Free, Kinetoo Malware Scan i Privateer Lite wykryły tylko jedno z dziesięciu zagrożeń, natomiast najlepiej poradził sobie program Zoner Anti-Virus. Wyniki te obrazuje poniższa tabelka (wystarczy kliknąć, aby powiększyć):

Tabletowo.pl Korzystacie z darmowych antywirusów? Niepotrzebnie... Aplikacje Ciekawostki Nowości

Dla porównania, płatne programy, jak Kaspersky czy F-Secure, mogą się pochwalić skutecznością na poziomie ok. 50%.

Pełna treść raportu AV-TEST dostępna jest pod tym adresem.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona