Korg Module – iPad jako moduł brzmieniowy

Firma Korg nigdy nie kryła swojego zainteresowania możliwościami, jakie oferują tablety firmy Apple. Kilka dni temu w App Store pojawiła się jej nowa aplikacja, pozwalająca zamienić iPada w całkiem konkretny moduł brzmieniowy dla wszelkiej maści klawiatur sterujących.

Wspomniane narzędzie oddaje w nasze ręce pięć wirtualnych instrumentów (Acoustic Piano, Electric Piano, Organ, Clav i Multi) na podstawie których zbudowano niemal setkę gotowych presetów. Fani instrumentów klawiszowych odnajdą tu więc całą masę ciekawych brzmień, poczynając od tradycyjnych, akustycznych pianin a kończąc na syntetycznych smyczkach i padach. Wewnątrz aplikacji znajdziemy też możliwość zakupu dodatkowych instrumentów.

Korg Module oferuje również kilka dodatkowych funkcji przydatnych zarówno podczas ćwiczeń, jak i występów. Najważniejsze z nich to możliwość odtwarzania plików MIDI i podkładów muzycznych zapisanych w pamięci naszego urządzenia (wraz z opcją zmiany tempa odtwarzania bez wpływu na wysokość dźwięku) oraz wyświetlania notatek graficznych i tekstowych, dzięki czemu zawsze mamy dostęp do wszystkich naszych nut i zapisków. Warto też wspomnieć o tym, że aplikacja ta może działać również jako zbiór dodatkowych instrumentów dla Korg Gadget.

Aplikacja Korg Module dostępna jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 26,99 euro (25% taniej niż domyślnie). Co więcej, osoby które zdecydują się na zakup, otrzymają w prezencie dodatkowy wirtualny instrument – Wurley Electric Piano. Obie promocje trwają do 11 grudnia.

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/korg-module/id932191687?mt=8&uo=6&at=1000l3WD” class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button]