Sony PlayStation 5 / PlayStation V (fot. Rozetked.me)

Do premiery jeszcze daleko, ale tak wygląda prototyp konsoli Sony PlayStation 5. Albo PlayStation V

PlayStation 5 być może zadebiutuje już w 2019 roku, lecz do sprzedaży najprawdopodobniej trafi dopiero w 2020 roku. Do premiery nowej konsoli Sony wciąż pozostaje więc masa czasu, ale właśnie w sieci pojawiły się zdjęcia pokazujące, jak może wyglądać następczyni PlayStation 4.

Już na wstępie trzeba powiedzieć, że na załączonych w tym artykule fotografiach widnieje prototyp Sony PlayStation 5 i ostateczna wersja wcale nie musi wyglądać dokładnie tak. Szczególnie że – jak wszyscy zainteresowani doskonale wiedzą – od premiery konsoli wciąż dzieli nas wiele długich miesięcy. Japończycy mogą wprowadzić jeszcze wiele zmian w designie i konstrukcji najnowszej generacji.

Reklama
Sony PlayStation 5 / PlayStation V (fot. Rozetked.me)

Jeśli zaś chodzi o wnętrze Sony PlayStation 5, to pojawiły się (nieoficjalne) informacje, że zostanie ona wyposażona w ośmiordzeniowy procesor Ryzen z architekturą Zen+, układ graficzny Vega GPU i pamięć RAM typu GDDR6. Konsola ma obsługiwać gry w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. A skoro już o tej kwestii mowa, to pierwszymi tytułami dostępnymi na nią mają być The Last Of Us Part II, Death Stranding, Ghost of Tsushima i Red Dead Redemption 2.

Według wstępnych szacunków, PlayStation 5 ma kosztować około 500 dolarów. Co jednak ciekawe, Sony podobno może w przypadku tej generacji zastosować w nazwie rzymską piątkę zamiast arabskiej jak dotychczas. Jeśli tak się stanie, wówczas nowa konsola będzie się nazywać PlayStation V.

Anonimowe źródło poinformowało też serwis Rozetked.me, że prototyp działa teraz tylko w trybie bootloadera, ale ma obraz oprogramowania układowego, które spróbuje zainstalować.

Nowa generacja PlayStation współpracuje też z padami od PlayStation 4. Na razie nie wiadomo, jak te do PlayStation 5 / PlayStation V będą wyglądać, ale mówi się, że DualShock 5 może mieć wbudowaną kamerę, a nawet i ekran dotykowy.

Aktualizacja:Niestety, okazuje się, że powyższe zdjęcia wcale nie przestawiają konsoli Sony PlayStation 5. Wszystkie pozostałe informacje cały czas są jednak prawdopodobne.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/11/16/sony-playstation-nie-bedzie-na-e3-2019/

Źródło: Rozetked.me