Koniec z chronologicznym feedem na Instagramie | Tabletowo.pl

Koniec z chronologicznym feedem na Instagramie

Dołącz do dyskusji 0

Zmiany w Instagramie to nie tylko nowa ikonka i wygląd. W marcu firma zapowiedziała testowanie nowego strumienia wydarzeń, bazującego na algorytmie, którego celem nie będzie już pokazywanie najnowszych zdjęć u góry osi czasu.

Chodziło o przypominające News Feed Facebooka rozwiązanie, które wybiera posty, mogące nas najbardziej zainteresować, i wkleja je na samą górę strumienia wydarzeń.

W ubiegłym miesiącu zmiany objęły USA, a teraz zaczynają być wprowadzane w innych krajach. Zatem nie ma co udawać zdziwionego, jeśli zobaczymy starsze posty jako pierwsze na naszym feedzie. Nie ma się też czym martwić, jeśli nie zauważyliśmy jeszcze żadnej różnicy. Będą widoczne już niedługo.

nowy wygląd Instagrama

Według Instagrama, „Średnio 70 procent strumienia wydarzeń jest przez ludzi kompletnie pomijana. Coraz trudniej jest być na bieżąco z wszystkimi nowymi zdjęciami i wideo umieszczanymi przez ludzi w Instagramie, zwłaszcza, że platforma cały czas rośnie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy testowaliśmy nowy sposób przedstawiania feeda, i zauważyliśmy, że dzięki niemu ludzie częściej lajkują zdjęcia, komentują więcej i znacznie bardziej aktywnie angażują się w społeczność.”

Bez względu na najlepsze intencje Instagrama, zmiany nie zostały zbyt dobrze przyjęte, a wielu nawołuje firmę do rezygnacji z nowego feeda, albo przynajmniej dania możliwości przełączenia go na stary. Na razie bez efektu.

źródło: ubergizmo.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis

Dziękujemy Ci, Marku. Teraz będziemy zmuszeni korzystać z Messengera

Facebook utrudnia korzystanie z czatu przez mobilną stronę internetową

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona