Koniec wsparcia Skype dla Windows Phone | Tabletowo.pl

Koniec wsparcia Skype dla Windows Phone

Dołącz do dyskusji 0

Kontrowersyjna decyzja. Twórcy komunikatora internetowego Skype zadecydowali, że w październiku tego roku kończy się okres wspierania systemu Windows Phone. Jeszcze jeden strzał w stopę Microsoftu?

Na początek wyjaśnijmy może, o co chodzi. Skype, należący do Microsoftu, nie będzie od października 2016 rozwijany na platformę Windows Phone. Nie oznacza to, że zupełnie zniknie, ale po prostu nie będą pojawiać się kolejne wersje aplikacji, co w dłuższej perspektywie oczywiście nie jest dobrym rozwiązaniem.

Nie oznacza to jednak, że Skype w ogóle nie będzie dostępny na platformę Microsoftu. Aplikacja będzie dalej rozwijana, tyle że teraz jedynie na Windows 10 Mobile – najnowszą odsłonę oprogramowania.

Takie zmiany wymusza przejście z komunikacji peer-to-peer, z jakiej obecnie korzysta Skype, do modelu w chmurze obliczeniowej. Podejrzewam jednak, że swoją rolę odegrała chęć Microsoftu poprawienia statystyk i zmuszenia użytkowników do przesiadki na Windows 10 Mobile.

Tyle że porzucenie Skype dla Windows Phone może okazać się porządnym strzałem w stopę. Obecnie na rynku około 80% smartfonów z systemem Microsoftu to urządzenia z Windows Phone. Ich użytkownicy nie przeskoczą ot tak sobie na Windows 10 Mobile. Zwłaszcza, że najnowsza wersja mobilnego systemu nie ma dobrej opinii, a także nie jest dostępna na wszystkie dotychczasowe smartfony z Windows Phone.

A zatem, ogromna rzesza ludzi zostanie na lodzie bez wsparcia ze strony Skype. Czy takie osoby popędzą do sklepu, żeby kupić najnowszy smartfon z Windows 10 Mobile? A może raczej pomyślą nad alternatywą w postaci Androida lub iPhone’a?

Źródło: Skype

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona