Używasz klawiatury Swype? Nie będzie już wspierana, a ostatecznie zniknie ze sklepu Google Play i AppStore | Tabletowo.pl

Używasz klawiatury Swype? Nie będzie już wspierana, a ostatecznie zniknie ze sklepu Google Play i AppStore

Dołącz do dyskusji 0

Klawiatura Swype miała swoją chwilę chwały. W roku 2013, kiedy zadebiutowała, okazała się świetnym sposobem na pisanie SMS-ów ze względu na fakt, że bardzo dobrze odczytywała gesty użytkownika. Pisanie bez odrywania palca od ekranu było naprawdę wygodne. Swype Keyboard nie będzie już jednak wspierane.

Popularność Swype’a byłą kiedyś naprawdę spora. Deweloperzy z firmy Nuance nieraz mogli opijać jej sukces – była jedną z najczęściej pobieranych aplikacji na smartfony z Androidem i iOS. Dodatkowo przez jakiś czas była to domyślna klawiatura w urządzeniach Huawei i kilku innych producentów. Jednak wszystko, co dobre, kiedyś się kończy.

Firma powiadomiła, że Swype Keyboard nie będzie już aktualizowany – Nuance nie będzie zajmować się problemami użytkowników związanych z klawiaturą oraz nie pojawią się żadne poprawki. Aplikacja zniknie ze sklepu App Store. W tym momencie jest jeszcze dostępna dla Androida w Google Play, ale to pewnie kwestia czasu, kiedy zostanie usunięta i stamtąd.

Nuance Mobility skupi się teraz na innej działce – będzie oferować usługi związane ze sztuczną inteligencją. Ich grupą docelową ma być sektor biznesowy, więc małe prawdopodobieństwo, że w najbliższej przyszłości zetkniemy się z produktami tej firmy.

Brak wsparcia dla Swype Keyboard to dla użytkowników tej klawiatury zapewne niezbyt wesoła wiadomość. Zawsze można przerzucić się na którąś z jej alternatyw – Gboard lub SwiftKey.

źródło: XDA Developers, Reddit przez fonearena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona