Koniec świata. Pierwszy raz w historii gra Pokémon dostaje płatne DLC

Zapowiedziano również remake Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team

Nowe odsłony Pokémon zatytułowane Sword i Shield nie mają łatwego życia. Na wielu stronach zbierających opinię recenzentów i graczy, ci drudzy wystawiają raczej dość chłodne opinie, by wyrazić swoje niezadowolenie odnośnie kilku kluczowych zmian w nowych Pokémonach. Najgłośniej chyba było o niepełnym Pokédeksie, w którym brakowało wielu stworków z pierwszej generacji serii. Cóż, w pewnym sensie rozwiązano ten problem, ale nie wiem czy tak jak oczekiwali tego gracze…

Pokémon Sword/Pokémon Shield Expansion Pass

Na opublikowanym wczoraj Pokémon Direct zapowiedziano między innymi, pierwsze w historii płatne DLC do gry Pokémon. Nie jedno, a dwa — pierwsze zatytułowane Isle of Armor zadebiutuje już niebawem, bo w czerwcu tego roku. Drugie DLC, Crown of Tundra ukaże się trochę później, bo jesienią 2020 – obydwa dodatki będzie można kupić razem za ok. 120 zł (30$) w postaci Expansion Pass.

Co DLC te dodają? Jak można się domyślić, brakujące stworki z podstawowej wersji gry. Tych ma być ponad 200 – zarówno te legendarne, jak i te, które znamy z pierwszej generacji gry. Oprócz tego postarano się o nowe regiony (tylko na nich będą dostępne nowe Pokémony), nowe legendy, nową arenę, a także nowe opcje kosmetyczne. Zapowiada się więc kolejne kilkadziesiąt godzin gry dla fanów serii. Ciekawe jest to, że gracze, którzy nie kupią wspomnianych dwóch wyżej dodatków mogą zdobyć Pokémony z DLC — wystarczy, że znajdą kogoś z dodatkami kto im te złapane stworki podaruje poprzez Link Trade.

https://www.youtube.com/watch?v=bRUWgM31BRQ

Pytanie jednak jest następujące — czy dodatki te, to słuchanie reakcji graczy czy z góry zaplanowana akcja, gdzie brak ulubionych Pokémonów skusi posiadaczy podstawowej wersji gry do wydania kolejnych pieniędzy? No cóż, ja po Pokémon Company spodziewam się raczej tego drugiego.

Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX

Oprócz płatnych dodatków do Pokémon Sword/Shield, na Pokémon Direct zapowiedziano również remake lubianego Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team, który pierwszy raz debiutował ponad 14 lat temu. Wersja demonstracyjna jest już do pobrania z eShop a poniżej możecie obejrzeć zwiastun wspomnianej produkcji.

A co wy sądzicie o płatnym DLC do Pokémon Sword/Shield?

Źródło: Pokémon Direct