To koniec SuperSU - autor zamyka większość swoich projektów 23

To koniec SuperSU – autor zamyka większość swoich projektów

SuperSU to narzędzie znane każdemu, kto chociaż raz w życiu zrobił root na swoim urządzeniu. Niestety, lata lecą i czas działa na niekorzyść niektórych programów. Z tego powodu ChainFire, autor SuperSU, zamyka wiele swoich projektów.

ChainFire to jeden z najpopularniejszych deweloperów i autorów wielu modyfikacji na Androida. To właśnie on stworzył jedno z najlepszych narzędzi do zarządzania rootem – SuperSU. Stoi również za wieloma innymi projektami. Zbudował m.in. stronę firmware.mobi, która była jednym wielkim zbiorem obrazów systemów od producentów urządzeń, i stworzył aplikację FlashFire, pozwalającą na flashowanie paczek .zip bez posiadania Custom Recovery.

FlashFire okazało się być idealnym narzędziem na tych urządzeniach, które nie cieszyły się zbytnim wsparciem deweloperów. Przykładów daleko szukać nie muszę. Każdy smartfon LG z Androidem Lollipop można było zrootować dzięki aplikacji King Root (którą swoją drogą później trzeba było zamienić na SuperSU za pomocą kilku komend w terminalu). FlashFire niemalże w całości zastępowało natomiast Custom Recovery (np. TWRP), co pozwalało na cieszenie się wieloma modyfikacjami. Ja sam dzięki temu mogłem zainstalować mój ówcześnie ulubiony equalizer – Dolby Atmos.

Niestety, ChainFire –  na portalu Google+ – powiadomił, że definitywnie kończy pracę nad wszystkimi swoimi narzędziami, przede wszystkim nad tymi związanymi z rootem. Wiele z jego programów po prostu przestanie działać lub nie będą dłużej wspierane. Autor wspomina również o tym, że kilka z jego produktów zostanie udostępnione w formie open-source, aby inni deweloperzy mogli korzystać z jego pracy.

Na koniec ChainFire jednak zaznacza, że teraz nie jest zainteresowany tworzeniem narzędzi, lecz wcale to nie oznacza, że w przyszłości do tego nie powróci.

Źródło: Google+ przez XDA-Developers