To już koniec. PlayStation Plus żegna się z PS3 i PS Vita

Sony jak zapowiedziało, tak i zrobiło. Luty 2019 roku jest ostatnim miesiącem, w którym właściciele PlayStation 3 i PlayStation Vita dostaną gry w ramach płatnego abonamentu PlayStation Plus. Co przygotowano na pożegnanie dla właścicieli starszych konsol, a co dostanie nowsza PlayStation 4?

PS Plus Luty 2019:

  • For Honor (PS4)
  • Hitman: The Complete First Season (PS4)
  • Gunhouse (PS4, PS Vita)
  • Rogue Aces (PS4, PS Vita)
  • Divekick (PS3, PS Vita)
  • Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (PS3)

Jak widać gracze na PS4 nie mają na co narzekać, w ramach abonamentu dostaną oni naprawdę mocne i głośne (choć może w przypadku Hitmana wypadałoby powiedzieć ciche…) tytuły.

Jeśli zaś chodzi o żegnającą się z abonamentem PS3 dostała ona dwie produkcje. Pierwszą jest Divekick, czyli dobrze oceniana, mała bijatyka, w której korzystamy tylko z dwóch przycisków. Drugim, większym i na pewno bardziej znanym tytułem jest Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, czwarta odsłona znanej serii Hideo Kojimy, która zawitała tylko na konsole PlayStation 3 i cieszyła się bardzo dobrymi opiniami graczy i krytyków.

PS Vita dostała aż trzy tytuły, wspomnianego już Divekick, kolorowe Gunhouse i Rogue Aces (którego dostanie też PS4), czyli ciekawe połączenie roguelike i shoot’em-upa. Moim zdaniem lepsze pożegnanie sprezentowano PS3, ale to oczywiście kwestia gustu.

Gry dla PS4 można przypisać do konta do 5 marca, a w przypadku PS3 i PS Vity do 8 marca 2019 roku.

Informacja, o której warto też wspomnieć to powiększenie chmury z 10 GB do 100 GB dla abonamentów PlayStation Plus.

A jak wygląda sytuacja z Xbox 360?

Microsoft w przeciwieństwie do Sony nie chowa swojej konsoli z siódmej generacji konsol do „szafy” i gry z Xbox Live Gold nadal będą jeszcze się pojawiać na Xboksie 360. Jest to spowodowane tym, że ich najnowsza konsola Xbox One posiada kompatybilność wsteczną ze swoim poprzednikiem w wybranych grach. Dzięki temu gry ukazujące się w ramach abonamentu na Xbox 360 są odpalane na Xbox One, więc gracze zarówno starej, jak i obecnej generacji powinni być zadowoleni.

Dla przypomnienia Xbox Live Gold oferuje swoim subskrybentom w lutym następujące tytuły:

  • BloodstainedCurse of the Moon (Xbox One)
  • Super Bomberman R (Xbox One)
  • Assassin’s Creed Rogue (Xbox 360 oraz we wstecznej kompatybilności na konsoli Xbox One)
  • Star Wars Jedi KnightJedi Academy (Xbox 360 oraz we wstecznej kompatybilności na konsoli Xbox One)

Źródło: Sony