W Lublinie nie zapłacisz już za parking za pomocą apki SkyCash

SkyCash przekazał na swojej stronie internetowej, że usługa mobiParking w Lublinie przestała być obsługiwana przez aplikację firmy. Sama zdradza, że nie stało się to za sprawą jej działań, a jej przedstawiciele starają się przywrócić dotychczasowy stan rzeczy.

Płacenie za parking w Lublinie przez SkyCash niemożliwe

SkyCash w Lublinie prowadził usługę mobiParking dzięki współpracy z miejskim kontrahentem, obsługującym Strefę Płatnego Parkowania. Wycofał się on jednak z tej współpracy, pozostawiając SkyCash w niewygodnej sytuacji.

I nie tylko tę firmę, ponieważ jak donosi serwis Cashless, w III kwartale ubiegłego roku kierowcy uiścili opłaty parkingowe za pomocą urządzeń mobilnych łącznie na kwotę 150 tys. zł, z czego prawie wszystkie wpłaty pochodziły ze SkyCash. Ci, którzy z dnia na dzień zostali pozbawieni możliwości płacenia za parking w ten sposób, na pewno nie są zbyt szczęśliwi z tego powodu.

Firma prosi użytkowników SkyCash i mobiParking w Lublinie o wyrozumiałość i przeprasza za niedogodności, zapewniając, że w sprawie wznowienia możliwości wnoszenia opłat za parkowanie za pomocą aplikacji toczą się rozmowy z reprezentantami miasta Lublin.

Jeśli chcesz pomóc, to możesz

SkyCash zdaje sobie sprawę z tego, że dotychczasowi użytkownicy mogą czuć się zaskoczeni sytuacją, dlatego podaje w aplikacji numery kontaktowe do Urzędu Miasta Lublin, aby każdy zainteresowany mógł uzyskać informację nie tylko od naszego Biura Obsługi Klienta, ale także bezpośrednio od miasta.

Można tam zadzwonić, korzystając z numeru telefonu 81 466 1000 lub 81 466 2000.

Inne możliwości uiszczania opłat w Lublinie za pomocą SkyCash nadal pozostają w mocy, na przykład płacenie za bilety komunikacji miejskiej, bilety POLREGIO czy PKP Intercity. Do rozwiązania tej sytuacji jedyną możliwością płacenia za parking w Strefie Płatnego Parkowania, jest skorzystanie z aplikacji CityPark App.

W ubiegłym roku bardzo podobnie potoczyła się współpraca SkyCash z operatorem miejskiej strefy parkowania w Krakowie. Sprawę udało się pozytywnie załatwić, i aktualnie SkyCash obsługuje mobilne płatności za parking w tym mieście.

źródło: SkyCash przez Cashless